ZHODNOCENÍ SEZONY 2013/2014

25.06.2014 00:31
 

2013/2014

Tak nám to opět začalo.Co,no přece fotbal v Babicích.Fotbal na našem krásném hřišti,kde chtějí všichni hrát za asistence našeho bufetu či chcete-li kiosku se studeným pivem a teplou cigárou.Na první zápas se nám přijeli Řečkovice postoupivší čerstvě do IB třídy Jihomoravské župy.Přijeli s nekopletním mančaftem.Naši rovněž bez řady hráčů.Hosté se snažili a hráli typický brněnský fotbal.Babičtí byli při chuti a tak v 90.minutě svítil na ukazateli stav 8:2.O branky se podělili Kučera M 4 Doležal Pepa 2 a Zlínský Tomáš 2.K tomuto muži se ještě vrátíme.K výsledku utkání je třeba poznamenat,že nelze posoudit kvalitu soupeře stejně jako střelecký apetit domácích.Skutečnou formu a kvalitu našeho mužstva prověří až mistrovské zápasy.Hrstce domácnících které zlákala ve vedru 35 stup.dílem vidina hezkého fotbalu dílem chutné produkty výše uvedeného kiosku se vystoupení domácích fotbalistů zřejmě líbilo soudě tak s potlesku a následné odborné diskuse.

     A nyní zpět ke slíbenému tématu nový hráč Tomáš Zlínský v uplynulé sezoně hráč Želešic.Proč babické mužstvo pyšnící se tím,že až na malé vyjímky vlastními odchovanci bere do svých řad cizího hráče,který má navíc nejlepší fotbalová léta za sebou­. Jmenovaný dle jeho vyjádření chce ze Želešic odejít protože nesouhlasí s vedením,které provádí pro novou sezonu filozofii placeného trenéra a několika placených skvělých jedinců za účelem postupu a dalšího rozkvětu želešického fotbalu.Sám si vše vyřídí nebude třeba žádných peněz k jeho získání.Dále si uvědomuje,že babický kádr je dostatečně široký a kvalitní,takže nebude jednoduché se prosadit.Bydlí na Vinohradech v Babicích se mu líbí a hráči s jeho příchodem souhlasí.Další ukáže čas.

      Další přípravný zápas tradiční rival Ochoz naši nekompletní, soupeř zřejmě taky, konečný výsledek 7:0 má to význam .Chtěli jsme našim tradičním soupeřům pomoci zápas však oběma mužstvům spíš uškodil.

      Poslední přípravný zápas.Přijelo fotbalové mužstvo  Sloupu tedy soupeř se kterým jsme dosud nehráli,soupeř zdatný poprvé v přípravě naši prohrávali,ale nakonec zápas zvládli a vyhráli 3:1.Příprava skvělá mistráky před náma,hned na úvod Střelice.Který soupeř bude lehký?

 

Podzim 2013

     V neděli 11.srpna 2013 začala sezona 2013-2014 zápas plný zvratů bouřlivá kulisa,rozhodčí pod silným verbálním tlakem předvedli řadu chyb.Samozřejmě dle místních fanoušků většinou v neprospěch domácích.Hosté vedli 0:1 obě mužstva bojovala, podle domácích fandů hosté víc.V hektickém závěru jsme nejprve vyrovnali Doležalem,poté byl vyloučen domácí,výše opěvovaný Zlínský.Ve třetí minutě nadstavení odsoudil domácí kanonýr Martin Kučera obranu hostí do role statistů a opakovanou střelou dal vítěznou branku zápasu.

     Zápas II.kola ve Zbraslavi byl po herní stránce totálně katastrofální zejména I.poločas.Druhá půle již vypadala lépe,avšak náš ostrostřelec Kučera nebyl evidentně ve své kůži,navíc byl důsledně bráněn.Přesto se dostal do řady solidních šancí z toho cca 3-4 lze hodnotit jako tutovky.Bohužel. A tak udeřilo na druhé straně.Chyba ve středu hřiště 1:0 pro domácí.Nakonec zachránil hosty Pepa Doležal, který v samotném závěru zápasu vyrovnal.Po zápase v kabině promluvil od plic trenér Starý Mára.Uvidíme co bude dál.Hosty neomlouvá ani absence tří hráčů základní sestavy,protože vzhledem ke známým problémům nebude mnoho zápasů hraných v nejsilnějším složení. 

     Utkání na domácí půdě proti nováčkovi z Oslavan ukázal,že  nový ročník okresního přeboru nebude procházka růžovou zahradou.první půle celkem šla,i když soupeř kousal přesto se nám zejména na konci zápasu podařilo cosi.co by se s troškou fantazie dalo nazvat mírnou převahou , která vyústila ve vedoucí branku Martina Kučery,takzvaný šatnák. V druhé půli už to bylo špatné.Hosté svým pohybem a důrazem převyšovali naše hochy,vyrovnali a v závěru zápasu se početná návštěva.tedy její domácí část obávala i o onu chudou remíz. V závěru došlo k neštastné srážce  domácího stopera Kubeše s Kubou Dobešem.Oba se zranili Dobeše dokonce odvezla rychlá záchranka a domácí kteří posledních pět minut odehráli v deseti hráčích bod a remiz 1:1 uhájili.Velmi dobrý výkon podali veteráni Martin Kubeš  a čerstvý otec Mirek Starý v brance.Trenéru Márovi přibylo vrásek,další zranění.Kdo bude hrát.

     Vev. Bitýška nebyl jsem tam snad 50 let .Polovina první půle 4:0 ručník nebyl po ruce,konečný výsledek 5:2.Není co dodat.

     Další kolo ,doma Ořechov.soupeř který na tom ,ještě hůř než naši.Úkolem našich chlapců je vítězství.Opět velmi pěkná návštěva.Diváci z Kanic,zvědové z Ochoze.Solidní první poločas,jasné vedení 3:0.Druhé dějství soupeř kouše,domácí vypadnou z tempa.Ořechov střílí kontaktní branku ještě trošku zlobí.V závěru padají další dva banány do branky hostí.Konečný výsledek 5:1.Konečně se rozstřílel Martin Kučera,který po úvodní brance Pepy Doležala doplnil ty čtyři další.Nyní přijdou soupeři vyšších kvalit.Uvidíme jak se s tím naši hoši poradí.Modřice –Babice 0:0.Bod ze hřiště soupeře který uplynulou sezonu bojoval v krajské soutěži,je určitě dobrý.Před začátkem jsme doufali v lepší výsledky, nyní budeme zřejmě skromnější,zejména, když jsou další zranění. Říčany,soupeř na kterého se nám moc nedaří neproměněné šance, moc jich nebylo,jediný povedený pokus soupeře,otrávený a velmi důsledně střežený Kučera a více jak po roce prohra v mistráku na vlastním trávníku.K tomu naštvaní příznivci , pod fousy brblající hráči a na mrtvici zralý realizační tým

     Pondělí přichází další hřebíček do rakve.Pepa Doležal nejlepší hráč mužstva má zlomená dvě žebra a do konce podzimu je mimo hru.Skeptici předpovídají urputný boj o záchranu.

     Další domácí zápas soupeř Rajhradice  vysoko v tabulce dosud bez porážky.Babičtí zdecimovaní mnoha zraněními i pracovními povinnostmi některých hráčů,jdou do zápasu pouze s jedním hráčem na lavečce.Sebevědomí hosté začínají náporem , domácí spoléhají na brejky.V poločase svítí k údivu všech,ale zejména rajhradických profesionálů stav 5:0.Naši hoši si ve druhé půli trošku zkomplikovali situaci.když rychlonozí útočníci hostí snížili na 5:2.Závěr zápasu ,však vyzněl lépe pro naše barvy. Naši útocníci odpověděli stejnou mincí a stanovili konečný účet utkání 7:2.Skvěle zahrál Kuba Dobeš dobře mu sekundovali střelec čtyř branek Martin Kučera a rychlonohý všudybyl Jirka Ondrášek.Ostatní spoluhráči odvedli rovněž skvělý výkon a pesimistům vzali vítr z plachet.Ale jen málo. Rovněž  skauti mužstev ze špičky tabulky,Újezdu a Želešic odjížděli spokojeni,že naši chlapci –minulý týden blbci- přibrzdili jednoho s favoritů.

     Bohužel další zápasy věrné příznivce babického fotbalu uvrhli do totální deprese.Tři utkání v řadě jdoucí bez  zisku bodu a navíc , chlapci nedali branku. V Želešicích dokonce chytili bůra , což ve fotbalovém hantecu znamená porážku v poměru  5:0.Poslední domácí zápas  proti posledním Opatovicím , jednoznačný příkaz , vítězství . Úkol byl splněn.Soupeř byl  nevýrazný kluci při chuti.Výsledek  6:0.

     Následující neděle Ivančice soupeř tentokrát velice výrazný posílený několika hráči krajského přeboru a další pětka.Výsledek  5:1 mohl být lepší nebýt babické speciality:“ Jdeme až do kuchyně“.Ach ta střelba.Podzim dokonán , čeká nás ještě předehrávka jarního kola ve Střelicích.

     Výsledek 4:0 , copak se to děje ? Do jara máme o čem přemýšlet .

 

     Zimní příprava skvělá .Středa Adamov hala ,pátek hala Babice neděle dle počasí umělka či hala .Účast vždy vyšší deseti někdy ke dvacítce hráčů . Co by za to dali trenéři  v krajských soutěžích . Přípravné zápasy , drtíme koho potkáme trenéři soupeřů smekají širáky , které z hlubokým úklonem odhazují v dál  a nešetří slovy chvály . To už tady bylo jak je uvedeno v úvodu přišli mistráky  a slzy nám kapali z očí a mísily se s výkřiky vole a nevole co to ti naši dříve miláčkové nyní v……. vlastně hrají . Mistrovská utkání prověří připravenost ,kvalitu a zejména psychickou odolnost našeho týmu .

     Pro statistiky uvedeme výsledky přípravných střetnutí.

Líšeň“C“  -  Babice   4 : 8

Líšeń“C“  -  Babice   1 : 5

Pozořice   -  Babice   2 : 6

Start         -  Babice   0  : 5

Sloup       -  Babice   1  : 4

 

     Kučera Martin 12 gólů , výměna  Zlínského Tomáše nar.1977 za babického Hrušku Zdeńka nar.1996  který prošel dorostem Slovanu Brno a do mužstva zdá se skvěle zapadl a uzdravení všech marodů v čele s Pepou Doležalem včetně viditelné chuti do hry většiny chlapců , rodí mírný optimismus v duších skalních babických fotbalových patriotů . Vše však jak zde již bylo  řečeno ukáže jarní mistrovská sezona startující na našem hřišti poslední březnový víkend .

     Vstup do jarní mistrovské sezony se „A“mužstvu povedl skvěle .Chlapci hráli s chutí proměňovali šance a rozstříleli soupeře ze Zbraslavi  7:1.Kromě toho nám rozhodčí neuznal dvě branky pro ofsajd a hosté vstřelili čestný úspěch v 91 minutě.Nehráli špatně což potvrzuje teorii , že v naší soutěži není slabých mužstev . Domácí odehráli zápas v duchu sloganu „mládí vpřed , staří na svá místa“ starší zkušení odvedli svůj standard , mladí předvedli dravost a hlad po gólech. V dobrém světle se ukázala posila v brance Petr Míček kterého získalo babické mužstvo na půlroční hostování z Bohunic.Jen tak dál přijdou zdatnější soupeři .Oslavany , na podzim jeden z velice fotbalových mančaftů tentokrát dle očitých svědků naprosto jednoznačná záležitost držení míče 10  -  90 v náš prospěch bohužel jsme jim dvakrát půjčili balon a prohráli  2:1 . Naši útočící hráči opět umřeli na krásu a systém až do kuchyně . Po dvou mistrovských utkáních má trenér zraněných pět hráčů základní sestavy.Uvedená zranění pramení z výše  popsaného stylu hry , takže další mohou velmi pravděpodobně narůstat . Jedinou naši branku vstřelil Pepa Doležal a vyrovnal na 1:1 .Oba goly domácích padli po standartkách .

     Další víkend zvládli naší bravurně . „B“ mužstvo porazilo reservu Ochoze  6:0 a mohlo vyhrát daleko víc . protože ochozští bojovali na dvou frontách a to  je  většinou  pro  záložní mužstvo problém . V podmračeném nedělním odpoledni sfouklo áčko Vev.Bitýšku 5:0 .Třemi brankami a skvělým výkonem se blýskl Pepa Doležal .Tím nechceme snižovat dobrý  výkon celého mužstva , které hrálo od cca 20 min přesilovku , když byl vyloučen hostující stoper za držení Kučery  ve vyložené šanci . Kučera spálil řadu velice dobrých příležitostí přesto dvěma góly přispěl ke konečnému vítězství .

     Jedeme do Ořechova , celý první poločas dost intenzivně prší , domácí ú útočník se na mokré trávě lépe orientuje než naši stopeři 1:0 . Druhá půle po počáteční převaze ořechovských ,  začínáme přebírat taktovku my a po pár neproměněných šancích Kučera M hlavou vyrovnává . Hurá do předu za vítězstvím , tyčka další šance gól visí ve vzduchu . Nakonec padne ,  bohužel do naší sítě . Ztrácíme míč v půli hřiště v bezhlavém náporu a soupeř se štěstím střílí vítěznou branku utkání .

     Uplynul týden hostíme doma Modřice , první minuta samostatný únik Kučery vedeme jedna nula , nakonec to všechno pohnojíme výsledkem 2:2 ztrácíme další dva body v tabulce pravdy , Zkusíme to v Říčanech . V silně kombinované leč stále solidní sestavě začínáme slibně , hra patří nám  2-3 neproměněné šance  dochází ke zranění „psa obranáře „ Jirky Studeného , v době jeho nepřítomnosti na hřišti chyba v záloze faul v zápalu boje , penalta  1:0 .Ještě hrajem  bojujem sudí odpouští domácím pokutový kop z kategorie jednoznačných – obránce vyráží rukou míč z prázdné branky , další zranění , ztrácíme dynamiku do třetice ještě jedno zranění  2:0 vymalováno . Osm hráčů z širšího kádru pro další mistrák mimo hru . Hrajeme v sobotu dopoledne na hřiští ambiciozních Rajhradic v pátek večer loučení se svobodou jednoho s fotbalistů .Opravdu růžové vyhlídky v boji o záchranu .

     V Rajhradicích hrálo opravdu co mělo nohy , přesto hra zejména 1. půlku nevypadala špatně ve druhé půli nás soupeř přehrál a utkání skončilo 4:1 pro domácí , kteří opět nakoupili hráče . Uvidíme jak to půjde dál . Kolotoč mistráků se točí rychlostí větrné korouhvičky a je tu další víkend a s ním 2x Moutnice .

V sobotu zákusek v podobě střetnutí „B“ mužstev  5:2 . Neděle přivítala áčka . Přestože se našemu superstřelci Martinu Kučerovi zvhl střelecký prach odvezl si soupeř nadílku  6:1 protože zaskočili jiní střelci , zejména Pepa Doležal který se blýskl hattrickem . Další dvojboj uviděl následující víkend Újezd . V sobotu vyloupilo město v blízkosti Mohyly míru béčko a odvezlo si 3 body za vítězství 2:1 . V neděli naši kluci na hřišti vedoucího týmu příkladně bojovali a urvali remízu 1:1 . Byli celý zápas lepším mužstvem , dali dokonce vítězný gól , jenže pomezní rozhodčí z Ořechova , který je našim sousedem ve spodní polovině tabulky zamával ofsajd .Na Den dětí 1. června u nás hrály Želešice s postupovými ambicemi , zatím co naši měli starosti přesně opačné a mimo to bylo co oplácet jelikož jsme tam lapli bůra .V předzápase hrála Ochoz , která renovuje kabiny s nevýraznou Blučinou a nadělila jí pětku a tím namlsala diváky kterých bylo ve finále ke třem stovkám a  ti po požití teplé cigáry a vychlazených zejména nealkoholických nápojů očekávali podobný scénář i v hlavním zápase .

     Domácí je opravdu nezklamali od začátku houževnatého soupeře přehrávali a po poločase 3:0 oznamovaly počítače světovým médiím ,  mezi něž Rovnost bezesporu patří konečný výsledek 7:0 včetně střelců branek které si chlapci rozdělili následovně: Pepa Doležal 3  Martin Kučera 2  Jakub Dobeš a Zdeněk Hruška skórovali jednou .Výsledek velmi posílil naději na záchranu kterou můžeme definitivně potvrdit příští neděli na hřišti posledních Opatovicích .

     Předpoklady  vyšly naprosto dokonale naši chlapci byť v neúplné sestavě vyhráli 2:0 , když o jejich vítězství nebylo od začátku pochyb .

     Poslední mistrovské utkání na vlastním hřišti , bylo současně derniérou mistrovské sezony 2013 – 2014 . Na našem hezkém hřišti jsme přivítali Ivančické béčko ,  které jedině vítězství mohlo zachránit od hrozícího sestupu .

Dle toho vypadala sestava prošpikovaná hráči širšího kádru áčka hrajícího župní přebor . Soupeř předváděl technický fotbal a zejména v první půli hodně zlobil .

 Ve druhém poločase pozměnil trenér poněkud sestavu a domácí pomalu a jistě začali soupeře přehrávat , takže po bezbrankovém poločase svítil na tabuli v 90´

Stav 5:1.Třikrát skóroval Martin Kučera , jednou se trefili Pepa Doležal a Jirka Ondráček .

 

Jaro 2014

 

 

     Pár slov k „B“mužstvu . Záložní celek , rezerva áčka jsou zřejmě přesnější názvy naší „Benfiky“ jak toto mužstvo nazývají sami hráči .V každém případě je fungování tohoto mančaftu při absenci dorostu naprosto nezbytné .Béčko řídí, zejména po metodické stránce , trenér áčka , což je pro něj velmi náročné , leč pro babický fotbal přímo blahodárné . Ptáte se proč toto mužstvo nemá svého samostatného vedoucího ? Nenašel se dosud člověk , který by byl ochoten se koncepci  a metodice Máry přizpůsobit . A že tento způsob vedení do sebe něco má , dokazuje 6. místo „Benfiky“ v tabulce IV. Třídy a nastřílených 94 branek , které řadí naše mužstvo na druhé místo , hned za vítěznou reservu Měnína.Přidáme-li 63 branek áčka , které rovněž v tomto ukazateli okupuje rovněž druhé místo v tabulce okresního přeboru , zdá se , že přes neustálé žehrání na produktivitu , to zas tak katastrofální není .

 

Na závěr konečné tabulky .

 

 

A mužstvo

 

 1.Újezd        26  15  8  3   47: 18  53

 2.Rajhradice   26  16  4  6   71: 40  52

 3.Želešice     26  13  7  6   53: 44  46

 4.Oslavany     26  14  3  9   50: 52  45

 5.Bitýška      26  12  5  9   54: 41  41

 6.Modřice      26  11  8  7   40: 35  41

 7.Babice       26  10  5 11   63: 44  35

 8.Střelice     26   9  8  9   32: 28  35

 9.Říčany       26  10  4 12   41: 38  34

10.Zbraslav     26   6 12  8   29: 39  30

11.Moutnice     26   8  6 12   30: 45  30

12.Ořechov      26   8  5 13   26: 46  29

13.Ivančice B   26   7  5 14   51: 55  26

14.Opatovice    26   1  4 21   18: 81   7

 

 

 

B mužstvo- výsledky  30.kola

 

 1.Měnín B      30  21  4  5   99: 52  67

 2.Židlochovice 30  18  3  9   87: 60  57

 3.Šlapanice C  30  17  5  8   76: 44  56

 4.Žatčany      30  16  7  7   82: 58  55

 5.Šumice       30  17  3 10   92: 51  54

 6.Babice B     30  16  2 12   94: 76  50

 7.Kobylnice    30  15  2 13   83: 67  47

 8.Rajhradice B 30  14  2 14   70: 72  44

 9.Moutnice B   30  13  3 14   65: 68  42

10.Pozořice B   30  12  6 12   73: 78  42

11.Újezd B      30  11  6 13   49: 68  39

12.Blažovice B  30  11  3 16   53: 77  36

13.Ochoz B      30  12  1 17   60: 73  34

14.Podolí B     30   8  4 18   54: 74  28

15.Opatovice B  30   6  2 22   48:118  20

16.Blučina B    30   6  0 24   49:103  18

 

Zpět

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.