ZHODNOCENÍ PODZIMU.

09.11.2014 21:01
Podzim 2014 končí a je dobré si říct, kam náš fotbal vede. Po dobrých jarních výsledcích jsme měli velké ambice. Příchod Hrušky ukázal zvýšenou kvalitu v záložních řadách a doufali jsme, že sezona by mohla být úspěšná jako v roce 2012/2013. Už v připravě se zranil Martin Kučera a ač se nezdálo, že by to mohlo trvat dlouho, tak nakonec vynechal 2 mistrovské zápasy. Bohužel po 2 kolech jsme uhráli pouze bod a někteří fanouškovství pesimisté už prohlašovali, že budeme bojovat o sestup. Přišel 3 zápas s Měnínem. Uzdravil se Martin Kučera, bohužel chyběl kvůli práci Petr Kheil. Zápas skončil suprovým výkonem(4:1) a zdálo se, že se nadechujeme k lepším výsledkům. V dalším utkání jsme hráli očekávané derby. POUZE v tomto zápase jsme hráli v plné sestavě. Je to smutné, ale je to tak. Utkaní na hrozným hřišti v Bílovicích za hrozného počasi, jsme vyhráli 5:2. V dalším zápase jsme se utkali s vynikajícím Ořechovem. Utkání jsme zvládli těsně 1:0. Zdálo se, že se nadechujeme k dobrému podzimu, bohužel přišel nejhorší týden. Martin Kubeš odjel na 5 zápasu do Ruska. Zranil se kličový hráč Doležal a Kučera Tomáš. To se ihned projevilo na výsledcích. Prohra v Modřicích 1:0. V dalším zápase to bylo ještě horši. Chybělo neuvěřitelných 8 hráčů ze základní sestavy. (Míček, Kheil, Tulis, Kubeš, Novohradský(redka), Hruška, Doležal, Kučera Tomáš. Mysleli jsme, že nemá snad ani cenu nastupovat proti rozjetým Zakřanům. Ovšem ukázalo se, že pokud se bojuje a hraje se srdíčkem je to někdy víc než kvalita. Vyhráli jsme 3:0 a kluci, kteří normálně nehrají podali supr výkon.
 
 Druhá polovina podzimu. Další zápas jsme měli první Moutnice. Na lavečku se posadili skoro uzdravení Hruška, Doležal. Bohužel první půlka 0:2. Druhá půlka po střídání v 60minutě 2:2. Zdálo se, že utkání zvrátíme na svoji stranu, ale v 90 minutě jsme dostali na 2:3. Další tyden Zbraslav. Tam jsme zažili supr kolotoč 4:0. Další uplně ztracený zápas byl doma s Řičany, kde jsme po půlce vedli 3:0 a mohlo to být i klidně 8. 90 minuta a konečný vysledek 3:3. Další ztracené body. Vypadalo to, že snad o tu zachránu opravdu budeme hrát. Naštěstí jsme začali konečně proměnovat šance a získavat body. Bod z Bítýšky (2:2), kanonáda Blažovice 7:1, kanonáda Oslavany 1:7, kanonáda Střelice 1:5 (4 zápasy - 10 bodů). 
 
 
Konečný součet bodů je 24. V tabulce nám patří 3 pozice a se 41 brankami jsme nejlepší tým v počtu branek. Nakonec to nebylo tak špatné a pořád je o co hrát. Nejsmutnější ovšem je, že kdyby jsme pořád nehráli v poslepovaných sestavách, tak jsme určitě měli o několik bodu více, ale to je kdyby na to se nehraje. Myslím, že čím se určitě musíme pyšnit, je že máme nejlepší partu. Neměníme oproti ostatním hráče každou sezonu a 99% hráčů jsou odchovanci od žáků. Největší zásluhu na skvělém fungování klubu má trenér A-mužstva Marek Starý a předseda SK Josef Ševčík. Co všechno oni pro fotbal udělaji je neuvěřitelné a nesmí se na to zapomínat. Dalším faktorem je radost z fotbalu, kterou občas někteří ztrácí. Fotbal se hraje pro radost a pokud tu radost ztratíme, je potřeba si říct, proč jsme ji ztratili a jestli to není spíše naše chyba, protože bez radosti nemá fotbal cenu hrát. Já bych touhle větou rád zakončil podzimní část ve které jsme ukázali, že i když jsme dřeváci z okresního přeboru, tak si umíme nahrát a hlavně dokážeme táhnout za jeden provaz.
 
 
Váš kapoš :)
Zpět

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.