Sezona 2014/2015

06.07.2015 15:37

                                  Sezona 2014 ­ - 2015

 

    Sportovní klub Babice nad Svitavou zahajuje svoji první ucelenou sezonu pod tímto novým názvem . Pro pořádek je třeba připomenout ,že naše mužstva bojovala pod tímto názvem jarní polovinu uplynulé sezony .Začátek nové sezony uvedla letní údržba za hojné účasti hráčů.

     Vlastní začátek sezony nové padl na úterý 15.července . První trénink navštívilo 12 hráčů , čtvrteční byl  navštíven poněkud více . V sobotu si řada hráčů neodpustila rudický turnaj v malé kopaná a v neděli  20.7.v 17.00 jsme přivítali na svém , perfektně připraveném pažitu  Lipovec , nového účastníka  IA třídy . Naše mužstvo v zásadě kompletní soupeř zkoušel výsledek 4 : 2 v náš prospěch . uspokojivá hra . dva zranění ,  čtyři střídající  jedeme dál . Týden uplynul jako voda a přijely Řečkovice I.B třída chybělo jim dle vyjádření trenéra  8 hráčů nám  6 lidí .Naši chlapci předvedli solidní fotbal , tradiční festival neproměněných šancí a zvítězil  2:0 . Pro zranění nehrál kanonýr Martin Kučera a v brance se po tříleté absenci objevil Tomáš Ševčík , který nic nepokazil.Navíc ho hosté přiliž neprověřili.

     V Pozořicích , kam , naši vyjeli k dalšímu přáteláku a zvítězili 2:3

bylo mužstvo opět nekompletní a domácí měli druhou půli navrch. Generálku obstaral zápas ve Sloupu kde jsme pochopitelně opět slátaní remizovali 2:2 a opět , údajně vinnou malého hřiště prohráli znovu druhou půli. Jsem zvědav na co se budeme vymlouvat po prvním mistráku .

     První mistrovský zápas nové sezony sehrálo naše mužstvo proti Střelicím jenž nepatří k našim oblíbeným soupeřům . Avšak , který soupeř je oblíbený? Předzápas obstarala Ochoz se Zakřanami . Ze souboje nováčků vyšli vítězně hosté ze Zakřan když zvítězili 1:4. V hlavním zápasu nastoupili domácí bez kanonýra Kučery a v brance s mladým Michalem Ševčíkem. Zápas byl celkem vyrovnaný domácí měli místy více ze hry , leč do vedení zhruba v polovině druhé dějství šli hosté , když využili chvilkového zaváhání , jinak celkem jistých babických obranných řad . V hektickém zavěru vyrovnal Jirka Studený. Domácím nelze upřít maximální bojovnost a snahu. Údajně posílení hosté hráli velmi dobře a výsledkem byl pohledný zápas s jehož výsledkem byli evidentně více spokojeni hosté ze Střelic.

     Další zápas v Želešicích , kde se nám tradičně nedaří , projeli naši hoši 4:1. Důvod byl jednoduchý.Oni dávali branky, my ne. Další domácí zápas s Měnínem. Přěd dvěma roky se tato mužstva rvala o postup nyní se krčila na chvostu tabulky shodně se ziskem jednoho bodu.Domácí po čase téměř kompletní včetně zraněného střelce Martina Kučery.Hosté bez svého kanonýra Vykouřila. Hezký technický fotbal produkovaly obě strany.Babičtí měli více šancí a ujali se vedení brankou Kuby Dobeše , avšak hosté z Měnína srovnali brankou z penalty, když soupeřova záložníka vykostil v pokutovém území Jirka Ondrášek.Ve druhé půli babický tlak zvolna narůstal a výsledkem byly tři branky v měnínské síti.Dvakrát  se nemýlil Pepa Doležal a score uzavřel Martin Kučera . Poté domácí kontrolovali vývoj utkání , postupně vystřídali celou lavičku a utkání v klidu dokončili.Poslední den srpnový víkend čekala naše mužstva derby s Ochozí a to z důvodu rekonstrukce ochozských kabin na hřišti v Bílovicích .

     V sobotu se střetly rezervy . Naše „Benfika“ nastoupila díky organizačním zmatkům pouze v osmi lidech a přestože již v šesté minutě prohrávala 2:0 zvítězila 2:3 . Všechny branky zaznamenal Zdeňek Hruška , jediný hráč ze soupisky áčka , který byl jednoznačně nejlepší hráč na hřišti.

     V nedělním střetnutí „A“ mužstev hraného za stálého deště bylo naše mužstvo celý zápas lepším týmem z vyjímkou několika hluchých míst , kdy přenechalo iniciativu soupeři.Naši vstřelili rychle dvě branky , další rozhodčí pro domělý ofsajd neuznal následovala tyč a břevno.Další šance chlapci zahodili nebo je vychytal skvělý Pavel Gronich.Domácí s náhodné akce vstřelili kontaktní gól a krátce na to s nesmyslně nařízené penalty byť na dvakrát vyrovnali . Ve druhé půli po výrazné převaze dali naši tři branky a po zásluze jsme odvezli tři body . O branky se podělili Kheil , Hruška , Doležal a Dobeš Jakub který sopeřovu sít rozvlnil dvakrát .

     V pořadí 36.týden roku 2014 určil v sobotní předehře naší benfice za soupeře béčko Rajhradic. Áčko tohoto oddílu válí díky penězům nějakého dobrodince a z toho plynoucích nákupů kvalitních hráčů I.B třídu , takže nikdy nevíte s jakým kádrem toto mužstvo dorazí . A tentokrát si dali chlapci   z „Rajhradic“ zvlášť záležet a přivezli velmi silné mužstvo . Zejména Lukáš Králík , jenž se minulou sezonu přetahoval s naším Martinem Kučerou o titul okresního kanonýra a v současné době figuruje na čele střelecké tabulky I.B třídy sk. B , budil značný respekt . Naší hoši po prohraném prvním poločase , kdy naše obranné

 řady devastoval právě zmíněný Králík , nasadili povolené posily z „A“mužstva a brankami Honzy Papeže a Robina Hynšta strhli vítězství na svoji stranu.Poločas odehrál 48 letý Petr Kousalík , který si chtěl zahrát se svým mladším synem Markem . V neděli přijel Ořechov , který před třemi týdny zničil na našem hřišti Ochoz a dle očitých svědků má skvělé mužstvo.Naši byli naopak oslabeni o dva hráče základní sestavy Kubeše Martina a Kheila Petra a na hřišti ne zcela doléčeným Martinem Kučerou. Hosté od počátku dokazovali své kvality , zejména ve středové řadě .Naši se rovněž snažili takže výsledkem byl pohledný fotbal nahoru dolů , pouze střelcům mírně navlhnul prach . Je však třeba ocenit výkony obou brankářů . Krátce před odchodem do šaten se dostal k odraženému míči sedmnáctiletý domácí záložník Jirka Dobeš a umístněnou ranou „do pavoučka“nadal Ořechovskému golmanovi šanci . Jak se ukázalo , byl to rozhodující moment utkání . Ve druhé půli  přes veškerou snahu a řadu neproměněněných šancí zůstal na světelném ukazateli údaj ze 44 mim.

první půle . V závěru byla znát dobrá fyzická kondice domácích , kteří byli po skončení zápasu odměnění potleskem cca 150 vděčných diváků . Další zápas odehráli naši v týdnu , konkrétně ve středu v Modřicích . Domácí nepředvedli žádný supervýkon  přesto naše mužstvo kde řada hřáčů nebyla evidentně ve své kůži porazili 1:0 . Je však nutno dodat ,že babickým z různých důvodů chybělo několik hráčů základnísestavy . V zápase se rovněž nechal hloupě vyloučit  Jirka Novohradský , což je v současné situaci   vůči mužstvu krajně nezodpovědné . V neděli 21.září  proti mužstvu Zakřan byla situace naprosto kritická ze základu chybělo 6 lidí navíc jako 7 se na poslední chvíli omluvil jediný brankář a nepřišel Michal Tulis ,jenž má velice složitou rodinnou situaci.Před torzem základního kádru doplněném o 7 hráčů béčka ,v bráně se 43 letým Petrem Knapkem , stál úkol udělat něco proti mužstvu , které dosud neprohrálo a inkasovalo pouze pět branek.Navíc osm hráčů mělo v nohách sobotní zápas s béčkem Pozořic , který přes vítězství 5:1 nebyl nikterak jednoduchý.Prapor pozvedl kapitán mužstva Martin Kučera , jenž vstřelil všechny tři branky a defacto zařídil výhru nad tímto v poli velice zdatným soupeřem.Skvěle mu sekundovali Kuba Dobeš , Jirka Studený a Jirka Ondrášek.Je samozřejmě nutné pochválit ostatní za heroický výkon a všechny dohromady za sekmnutý týmový duch.Další neděli hostili chlapci na svém hřišti dalšího superkoně Moutnici silně posílenou a netající se postupovými ambicemi. Mužstvo téměř v totožné sestavě silně oslabené na suchém terénu na skvělého soupeře vůbec nemělo , zejména ve středu hřiště a prohrálo poločas v poměru  0:2 a to byl výsledek k vzhledem k předváděné hře celkem milosrdný . Ve druhé půli nastoupili ač ne zcela zdraví dva elitní záložníci , zkušený Pepa Doležal a mladý dravec Zdeněk  Hruška .Hra dostala zcela nový rozměr a naši po solidním tlaku s troškou štěstí vyrovnali. V závěru kdy se akce poměrně pohledného utkání přelévaly z jedné strany na druhou , byli štastnější hosté. Při jednom s posledních útoků si forward hostí zpracoval míč rukou , brankář počítal s píštalkou hlavního arbtra , ta však zůstala němá a hosté díky tomuto okamžiku strhli vítězství nasvoji stranu . Domácí hráči a diváci kteří uvedený nepotrestaný přestupek jasně viděli se na hlavního rozhodčího dost zlobili , leč marně .

     V dalším zápase ve Zbraslavi naši totálně propadli a vrátili se s nadílkou čtyř banánů.Následující neděli doma hostili ambiciozní Říčany . Po první půli si vytvořili náskok tří branek a řadu dalších šancí zahodili. Druhý poločas velmi polevili a soupeř vycítivše šanci dokázal vyrovnat na 3:3 a trenérovi opět přibylo šedivých vlasů.Další týden obě mužstva hrají v neděli.Béčko v 10.30 v Žatčanech , áčka v 15.00 ve Vev. Bitýšce .Při již tradiční absenci hráčů obou mužstev zejména jedničky , někteří mají rýmu

je nutný přesun určitého kontingentu z dopoledního zápasu do Bitýšky.

     Zápas o vedení v tabulce béčko prohrálo 3:1 když třetí gól dostali hoši v poslední minutě přihře vabank . Dvě auta jela přimo do Bitýšky .Zde na nás dýchlo jakési nevlídné prostředí , malé hřiště , mimořádně se ochladilo . První půli nás zahřálo vedení 0:2 , když po rohových kopech skórovali Roman Ondráček a Martin Kučera , který jak u něho bývá zvykem , ještě pár dobrých šancí zahodil . Ve druhé půli nás domácí sevřeli , na naši branku se valily laviny ůtoků a Bitýška vstřelila kontaktní  branku , aby posléze vyrovnala z problematické penalty . Přes pokračující tlak však skončilo utkání 2:2 .Dobrý bod z venku.Zvláštní pochvalu si zaslouží Petr Knapek který ve věku 43 let odehrál celý zápas za reservu následně odchytal zápas  ve Veverské Bitýšce a měl lví podíl na získaném bodu .

     Přišel další víkend a s ním loučení z domácím trávníkem i diváky . V sobotu se utkala béčka Babic a Blažovic a zápas vyhráli babičtí v poměru 4:2 . V nedělní repríze na sebe narazila áčka. Domácí nedali soupeři žádnou šanci a vyprovodili jej výpraskem 7:1 . Tři góly vstřelil kanonýr domácích Martin Kučera , po jednom Jirka Studený a Dobeš Jakub a další dvě branky přidali z pokutových kopů Ondráček Roman a Pospíšil Pavel . Poslední zápas podzimního kola zavedl naše „A“mužstvo do Oslavan město čítající na 6000 obyvatel a z tohoto počtu jich 27 navštívilo místní stadion aby shlédlo drtivou porážku svého mužstva 1:7. Naši chlapci nenechali nic náhodě a  pěti brankami vyhráli první poločas . Martin Kučera se blýskl 4 góly a vyšvihl se na čelo střelecké tabulky OP . Další branky přidali Pepa Doležal který v první minutě otevřel brankový uragán svého týmu . Dále stříleli Ondráček Roman a Jiří Novohradský . Béčko mělo volno . Poslední podzimní , respektive předehrávaný první jarní zápas na hřišti posledních Střelic zvládli naši chlapci v pohodě , přesto , že nám opět

chyběli tři hráči základního kádru . Na to si však již vedení mužstva v průběhu podzimu zvyklo . První půli vedli naši 0:4 a druhou půli výsledek kontrolovali a konečný výsledek 1:5 nás katapultoval na konečné 3 místo OP.Po dvou brankách dali Martin Kučera a Pepa Doležal. Další přidal Roman Ondráček . Béčko zakončilo sezonu v Blučině remízou 2:2 .

     Po dobré zimní přípravě sehráli hoší tři přípravné zápasy v prvním vyplatili Start Brno  9:0 ve druhém sehraném na treninkové ploše v Pozořicích porazili Slatinu po divoké přestřelce 6:4 a na závěr týden před mistráky podlehli skvěle a nadšeně hrajícím Pozořicím 2:1.

     V prvním ostrém soutěžním utkání jsme v Měníně uhráli bod i když jsme měli daleko více šancí než soupeř.Poté jsme doma jasně přehráli v tradičním derby Ochoz 5:1 .Tři branky zaznamenal kanonýr Martin Kučera kterého doplnili Ondrášek Jirka a Dobeš Jirka.V dalším utkání jsme vyloupili Ořechov výsledkem 0:3 , branky M. Kučera 2 a Hruška.

     Následující zápas k nám zavítali Modřice soupeř jenž doposud neztratil v jarním klání ani bod a dlouho to vypadalo , že i u nás hodlá tuto statistiku prodloužit . Celou dobu byli hosté fotbalovější až 10 min před koncem  příhrál Martin Černý míč Pepovi Doležalovi a ten přesným centrem našel  

čelo snajpera Kučery a bylo vymalováno.V poslední minutě utkání zkolaboval jeden z nejaktivnějších domácích hráčů Jirka Ondrášek a jen díky pohotovému zákroku svého spoluhráče Petra Kheila sedícího na lavečce a vrtulníku lékařské pohotovosti  nadošlo k nejhoršímu. Všichni držíme tomuto skromnému a pohodovému chlapci palce , aby byl v pořádku.V dalších dvou kolech čekaly naše hochy dva náročné venkovní zápasy a to v Zakřanech a následně v Moutnici s vedoucím celkem soutěže.Prvně jmenovaný v Zakřanech  naši fotbalisté zvládli za tři body vítězstvím 1:2 , ale již v 8 minutě zápasu byl nakopnut náš golman Petr Míček , kterého následně odvezla sanitka.Zápas dochytal Roman Ondráček a jak je zřejmé z výsledku , vůbec ne špatně .Schylovalo se k bitvě , jenž měla babickým zachovat naději na první místo v tabulce. Zápas na hřišti vedoucího celku okresu v Moutnici se od prvního hvizdu rozhodčího vyvíjel v naší režii a po třech neproměněných šancích se naši chlapci ujali vedení s pokutového kopu , který po faulu na okresního kanonýra Kučeru nekompromisně nařídil výborný rozhodčí Pelikán. Ještě 3 minuty před koncem vedlo naše mužstvo 1:2 . leč v závěrečném náporu domácí po závaru před naší brankou vyrovnali a prakticky odsunuli naděje hostí do oblasti teorie.Následující neděli jme si poradili na svém hřišti s nebezpečnou Zbraslaví známou svým abnormálně vysokými hráči a poslali je domů se třemi kousky v zavazadlové prostoru jejich dopravních prostředků . Další týden nás čekaly neoblíbené Říčany , kde se nám tradičně příliž nedaří.Tradice zůstala zachována a naši ve 20 minutě první půleprohrávali 2:0. Nakonec díky naší zlepšené hře  v rozmezí 40-65 min. svítil  po závěrečném hvizdu  rozhodčího na světelné tabuli   stav 2:2.

     Další nepříjemný soupeř přijel na naše hřiště z konce brněnského moře , tedy mužstvo Veverské Bitýšky.Ukázalo se že obavy domácích příznivců nebyla liché . Brzy naši prohrávali  ,když se šíkovný šikmoký ůtočník obtočil po centru kolem našeho stopera a hlavou skóroval. Zápas naši dvěma brankami Martina Kučery otočili , leč fenomen závěrečných minut opět zapůsobil a další plichta byla na světě . Co naplat,že jsme další týden zvítězíli v Blažovicích 1:6 , když soupeři  rovněž zázračně vyhráli na hřištích výborných mužstev. Následují neděli rozdrtili naši chlapci na domácím trávníku poměrně slabé Oslavany.Hatrick zaznamenal Pepa Doležal .Po jednom úspěchu oslavovali Hruška , Hynšt, Studený , Kučera M

a z penalty Richard Ševčík . Další nařízenou penaltu neproměnil brankář Míček.Závěr soutěže , poslední kolo.Teoreticky o postup bojují tři mužstva.

     Moutnice , Zbraslav , Babice , z logiky věci a ověřených postupů , je již tři týdny jasné jak to dopadne a kdo postoupí. Zcela jasné je , že Babice to v žádném případě nebudou. Poslední zápas se z jara tápajícími Želešicemi

měl být jasnou záležitostí a slavnostním rozloučením z velice úspěšnou sezonou.Na několik minut z kapitánskou páskou symbolicky nastoupil Jiří Ondrášek alias „Džury“ .Jinak to byl takzvaný zápas „blbec“ , kdy kompletní domácí tým proti v jarní sezoně nevýrazným Želešícím měl trvalou převahu z velikým množství šanci a přesto prohrál 0:3. Hostím stačili tři střely na naši bránu a toho dne neprůstřelný brankář mohutné postavy. Je pravdou,že způsob hra našich klíčových hráčů zdál se řadě diváků poněkud podivný a zcela neefektivní.Rovněž někteří hráči dle fyzické kondice , rychlosti startu ,či myšlení  ,ukazovali že trenink v závěru sezony nebyl navštěvován v té míře , jakou by si nejvyšší soutěž okresu zasluhovala. Závěrem sehráli hoší ještě zápas žízně s futsalisty Helasu Brno, mistry republiky ve své věkové kategorii a prohráli 3:5.Takže hlavy vzhůru a směle do nové sezony.Za zmínku stojí 15 neprohraných mistrovských utkání v řadě což je nový rekord klubu.

 

                                                     Josef Ševčík

 

V Babicích dne 5.července 2015

Zpět

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.