Rozhovor - Jiří Studený

08.11.2016 20:36

Vítězem ankety o nejlepšího hráče měsíce října se zaslouženě stal Jirka Studený, který nastupuje jako defenzivní štít zálohy, nebo ve stoperské dvojici. Za Babické áčko už odehrál 305 zápasů a patří k základním kamenům Babického mužstva. Je to známý šetřílek, ale nepokazí žádnou srandu. Také jemu jsme položili několik otázek.

Kde teď bydlíš a s kým žiješ? 

Bydlím v tzv. králíkárně v krásném betonovém prostředí brněnských Vinohrad, přítelkyni nemám a ani moc nehledám.

Jaké je tvoje povolání?

I když mám volšový ruky, živým se prací. Pro práci v PPL jsem se narodil, skladník byla jasná volba. Jediný řidičák, který můžu dostat je na vzv.  

Piješ raději víno, nebo pivo? 

Piju více pivo, hlavně po vyhraném zápase. Po víně mě bolí hlava a je v něm prý pravda.

Jaká je atmosféra v týmu po posledním utkání podzimu?

Atmosféra se samozřejmě zhoršila, ale když si promítneme celkový podzim, musí být spokojenost. Bodový zisk je uspokojivý.

Jaká je tvoje role v týmu, na hřišti i mimo něj? 

Moje role v týmu je rozhodovat zápasy. Kecám. Spíše předávat zkušenosti mladším a moc to hlavně nekazit. Udržovat se ve svém věku v kondici. Největší přínost byl, že jsem letos nedal žádnýho vlastňáka.

Jak dlouho hraješ za SK Babice? 

Jak dlouho přesně nevím. Zažil jsem v Babicích i staré tvrdé hřiště do kopce. Prý jsem nedávno hrál 300. zápas.

Jaká je tvoje fotbalová historie? 

Začínal jsem jako žáček v Kuřimi, v deseti jsem se stěhoval do Brna a začal v Maloměřicích, tam jsem potkal Zdeňka Blažíka a ten mě pak po vojně přetáhl do Babic. Říkal, že je tam kráné pažit.

Už sis zahrál vyšší soutěž než I.B třídu? 

I.B třída je nejvýš co jsem kdy hrál. Ať už na hostování ve Vojkovicích, Popůvkách, nebo právě teď v Babicích, o čem se mně ani nesnilo.

Zpět

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.