1. předkolo poháru - RAJHRAD

28.07.2016 09:53

Po postupu z Okresu nás čekal první zápas nové sezóny. Máme po zasloužených dovolených a po týdnu a půl tréninku se vracíme na zelený pažit k ostrému zápasu. Na seznamu zraněných je pouze Jurry Ondrášek, který nemá stále doléčené koleno.

Sestava: Míček - Ševčík (51 min.), Studený, Ondráček, Kheil - Kropáček (77 min.), Doležal (81 min), Pokruta, Malíř (55 min) - Dobeš Jakub, Hruška.

Střídající: Kubeš (51. minuta), Tulis (55. minuta), Dobeš Jiří (77. minuta), Hynšt (81. minuta)

První poločas jsme soupeře z Rahradu dokonale zaskočili a hráli jsme lépe. Tvořili jsme si šance a byli mnohem více nebezpečnější než hosté. První gól jsme dali ve 14. minutě, kdy do samostatného úniku vyslal Hruška Dobeše, ten obešel vyběhnutého brankáře a zakončuje k tyči - 1:0. Postupně jsme si tvořili dál šance, nyní už se k zakončení dostával i soupeř. V 39. minutě zvyšujeme, stejný scénář Hruška nahrává, Dobeš zakončuje - 2:0. Rajhrad měl několik tvrdých ran z poza vápna, ale na střed branky, kde Míček neměl problémy. V 44. minutě přidáváme třetí kus, tentokrát naopak, Hruška a Dobeš jdou sami dva na stopera, Dobeš nahrává a Hruška jde sám a šajtlí posouvá okolo brankáře - 3:0.

Druhý poločas už nebyl z naší strany takový fičák. Rajhrad zabral a začal nám zatápět a v 58. minutě kopal penaltu, když rozhodčí zbaštil nasimulovaný pád soupeře a z penalty bylo sníženo - 3:1. Moc se nám nedařilo dostat do hry a tak měl více ze hry Rajhrad. V 65. minutě bylo ještě hůř, pokus z dálky, který se z výšky snášel na naše břevno Míček nedokázal trefit a ještě si míč srazil do brány - 3:2. Začalo to být hodně nervózní a na hřišti bylo vidět, že fyzicky už nejsme tak fit. Hra se trochu vyrovnala a začali jsme se dostávat i do vápna soupeře, ale bohužel jsme dvě dobré šance neproměnili. V 81. minutě se nám podařilo odskočit zase na rozdíl dvou branek, Dobeš dobře prošel a nastala stejná situace jako při třetím gólu, dva na jednoho obránce, Dobeš opět dobře nahrál a Hynšt sám před brankářem nezaváhal - 4:2. Už to s náma vypadalo dobře a z brejků jsme mohli navýšit náskok, to se nestalo a ještě v poslední minutě jsme jeden gól inkasovali, kde po nedohodě našich obránců se zjevil útočník Rajhradu sám na vápně - 4:3.

Babice - Rajhrad 4:3 (3:0)
Branky:
Dobeš Jakub 2x, Hruška, Hynšt

Zbytečně jsme si zdramatizovali zápas, ale výhra je výhra. Postupujeme do 2. předkola a utkáme se se Slatinou, která hraje I.A třídu. Zápas by se měl odehrát v úterý na našem hřišti.