9. kolo - START BRNO

02.10.2016 00:34

Po sedmi zápasech jsme byli na druhém místě tabulky a to jsme před začátkem soutěže rozhodně nečekali. Po případné výhře jsme mohli být dokonce na úplném vrcholu. Ovšem porazit tak ambiciózní tým na jeho hřišti nebyl zrovna lehký úkol. Při absenci obránců jsme museli razantně zasáhnout do sestavy:

Brankář: Petr Míček
Obrana: Zdeněk Hruška, Martin Kubeš (88 minut), Roman Ondráček, Jiří Ondrášek
Záloha: Kuba Kropáček, Jiří Studený, Lukáš Pokruta, Josef Doležal
Útok: Jakub Dobeš, Lukáš Beránek (75 minut)

Střídající: Robin Hynšt (75. minuta), Mirek Malíř (88. minuta), Jiří Dobeš
Absence: Petr Kheil, Richard Ševčík

První poločas se nehrál pohledný fotbal ani z jedné strany, my jsme měli přehnaně velký respekt a domácím se moc nedařilo. Start Brno potřeboval nutně vyhrát, aby se osamostatnil na čele tabulky, pro nás každý bod z jejich hřiště byl navíc. Bránili jsme hodně od zadu a čekali na svoji šanci v útoku, ta se naskytla v 40. minutě, kdy Kuba Dobeš vystihnul nepřesnou rozehrávku obrany domácích, utekl stoperům a sám před brankářem se nemýlil - 0:1.

V druhé půli se začalo stejně, s tím rozdílem, že Startu už začala vycházet kombinace a tak byl mírně nebezpečnější. Nám se ovšem povedlo v 52. minutě odskočit na rozdíl dvou branek, po centrovaném míči z trestného kopu se prosadil Pepa Doležal - 0:2. Druhá branka nám trochu uškodila, protože dvoubrankový náskok nás hodně uklidnil a najednou jsme nebyli tolik důslední. V 62. minutě kopal Start penaltu, musíme říct že situace byla hodně sporná, ale hlavní sudí neváhal ani vteřinu. Penalta byla proměněna - 1:2. Toto nás totálně rozhodilo a nevěděli jsme kde jsme. Toho Start využil hned o čtyři minuty později, kdy prolítl naší obranou jak uragán Martin Kučera a vyrovnává na 2:2. Od penaltové situace domácí měli navrch, naše brejky zastavoval stoper domácích a Start byl pořád nebezpečný. V 83. minutě se ukázal i druhý střelec Startu Zedníček, když jsme ho trestuhodně nechali samotného ve vápně a tak se hlavou nemýlil - 3:2. Ještě jsme předvedli menší tlak v 90. minutě, ale už se nám vyrovnat nepodařilo.

Start Brno - Babice 3:2 (0:1)
Branky:
Dobeš Jakub, Doležal Josef

Prohráli jsme utkání, které jsme měli hodně dobře rozehrané, ale už se nedá nic dělat. Hlavy vzhůru a příští týden do Černé Hory pro body.