9. kolo - Rajhrad

03.10.2019 14:21

Do Rajhradu jsme přijeli s nadějí, že pokud se nám povede předvést slušný výkon, tak bude velká šance na bodový zisk. Jak se však později ukázalo, náš předvedený výkon byl hoden tak maximálně spodní poloviny tabulky ve čtvrté třídě.

K zápasu jsme nastoupili v následující sestavě: Knapek – Ševčík (82‘ Polášek), Kubeš, Kratochvíl, Macháček – Stratil (46‘ Procházka), Sehnal, Kropáček, T. Buriánek (41‘ Hruška) – Malíř, Lokaj (78‘ Houdek)

Zápas z naší strany začal celkem normálně, hráli jsme často na polovině soupeře a zpočátku jsme byli nebezpečnějším týmem. Pomáhalo nám i to, že soupeř hrál prvních 35 minut špatně a dělal zbytečné chyby. Po sérii menších šancí a ohrožení branky (převážně z naší strany) se v 34. minutě trefil Malíř, který využil chyby domácího obránce a v samostatném úniku prokázal své střelecké dovednosti. Tím bohužel naše dominance skončila a přišel útlum. Ve 39. minutě jsme kousek od rohu našeho vápna vyrobili absolutně zbytečný faul, při následném přímém kopu neuhlídali hlavičkáře domácích a bylo vyrovnáno. Do kabin jsme šli s tím, že ve druhé půli zkusíme navázat na začátek té první a dostat soupeře pod tlak, bohužel však nastal pravý opak.

Druhý poločas byl asi tím nejhorším, co jsme letos předvedli. Nešlo nám absolutně nic, hra vypadala jako totální holomajzna a s výjimkou skvěle chytajícího Knapka, který polapil několik obrovských šancí soupeře, jsme na hřišti působili místy až trapně. V 68. minutě jsme po nepochopitelném faulu našeho obránce museli čelit pokutovému kopu, který byl naštěstí domácím hráčem promarněn a když jsme se dostali do jedné z mála šancí, Ševčíkovu dobrou příležitost vykopl před brankovou čárou domácí obránce. V 76. minutě, po našem autu, kdy jsme opět zbytečně ztratili míč, jsme inkasovali branku na 2:1, když domácí útočník nechytatelně poslal míč pod břevno naší svatyně. Jednalo se o jeden z mála momentů, který v tomto mimořádně nepohledném duelu mohl potěšit oko diváka.  Poslední zajímavá věc se udála přibližně minutu před koncem, kdy Polášek mohl běžet z poloviny sám na soupeřovu bránu, místo toho však popřel všechny fyzikální zákony a upadl nevídaným způsobem. Po prvotním klopýtnutí někde za půlící čárou se dobrých 25 metrů ve sprintu postupně kácel k zemi, definitivně padnul pár kroků před vyběhnuvším brankářem domácích. Tento sprint dokonale symbolizoval celé utkání z našeho pohledu.

Na příští zápas se musíme dát opět dohromady, protože pokud předvedeme podobně tragický výkon, mohlo by to dopadnout mnohem ostudněji. Na hřišti však jako obvykle necháme všechno a v neděli se pokusíme potěšit domácí příznivce.