8. KOLO - ŘÍČANY

01.10.2015 01:10

Poslední zářijový víkend nám na náš zelený pažit přivál nepříjemného soupeře z Říčan. Zase jsme nemohli počítat 100% se všemi hráči, ale i tak sestava byla kvalitní.

Sestava: Míček - Ševčík (89 minut), Kheil (45 minut), Ondráček, Hynšt - Hruška, Studený, Doležal, Pokruta - Dobeš, Kučera (80 minut).

Střídající: Novohradský (45. minuta), Eliáš (89. minuta), Pospíšil (80. minuta).

Zase se domácím nepodařilo na plno chytit začátek a soupeř měl více ze hry. Domácím vázla kombinace, a ani nákopy k ničemu nevedly. Říčany se snažili dopředu dostat výkopy na výborného hlavičkáře Čejku, a docela se jim to dařilo. Ve 20. minutě se dostali hosté do vedení, po Studeného zbytečné ztrátě se valil brejk, centr z levé strany a Čejka se prosadil přes jednoho obránce, když trefil míč do něj a ten se došoural za brankovou čáru - 0:1. Tato branka domácí nabudila a přidali na obrátkách. Odměnou byl vyrovnávací gól z kopačky Kučery, Pokurta ho vyslal krásným pasem do vápna, kde Kučera překvapil úplně všechny a z voleje vymetl šibenici - 1:1. Do konce prvního poločasu už gól nepadl, ale domácí od té doby měli převahu.

Do druhé půle domácí museli změnit rozestavení, kvůli zranění Kheila. Tato varianta se zdála být přínosem. Celý druhý poločas měli Babice více ze hry a jen se čekalo kdy začnou padat góly. Nejprvě několik spálených šancí, ale nakonec se domácí příznivci dočkali. Ondráček dlouhou přihrávkou víc než přes půl hřiště vybídnul ke skórování Doležala, a ten tuto nabídku přijal, když zkušeně přehodil vybíhajícího brankáře - 2:1. Říčany v této době už hrající o desíti se pokusili o závěrečný tlak, ale tím otevřeli obranu a že jsou brejky Babic nebezpečné se přesvědčila už nejedna obrana. Novohradský z první poslal dopředu získaný míč a Dobeš pelášil sám na brankáře, pěkně si počkal a uklízí míč k levé tyči - 3:1. Druhá půle jasně v režii domácích. Hosté v první části zastavovali výborně se vyvíjejíci útoky fauly a právem si odvezli 6 žlutých a 1 červenou kartu.

Babice - Říčany 3:1 (1:1)

Branky: Kučera, Doležal, Dobeš

Zbraslav opět nezaváhala a tak na první místo stále ztrácíme 2 body. Prosadilo se naše celé ofenzivní trio, což bude potřeba i příští týden, když jedeme na horkou Ochozkou půdu. Letos se sice zdá býti dosti promrznutá, ale jak všichni víme, derby nemá favorita.