8. kolo - Ochoz

26.09.2019 13:23

V rámci osmého kola jsme na domácím place za příjemného počasí přivítali našeho odvěkého rivala z Ochozi, kterému jsme chtěli oplatit porážku z jara. Na tento prestižní zápas jsme opět zvolili naše klasické rozestavení 4-4-2 a k zápasu jsme nastoupili v následující sestavě:

Brzobohatý – Novohradský (46‘ Buriánek T.), Kubeš, Kratochvíl, Macháček – Beránek (83‘ Buriánek O.), Dobeš, Kropáček, Sehnal – Kučera (46‘ Konečný), Ondrášek (80‘ Lokaj)

V prvním poločase jsme byli od začátku nebezpečnějším týmem, což byla z velké části zásluha dobře fungujícího útočného tandemu Kučera – Ondrášek. Ještě za stavu 0:0 jsme dokázali přežít neuvěřitelnou tutovku soupeře, kdy osamocený hráč z malého vápna hlavičkoval pouze do tyče naší poloprázdné brány, poté už začalo řádit naše útočné duo, které dokázalo skvěle zužitkovat průnikové přihrávky od záložníků. V 19. minutě se trefil Ondrášek, ve 22. Kučera a osmiminutovku hrůzy pro hosty dovršil ve 27. minutě opět Ondrášek, který byl se svou rychlostí pro hostující obránce noční můrou. Do konce poločasu už jsme žádné branky nepřidali, nutno však podotknout, že naše převaha trvala až do konce poločasu a branek mohlo být i více.

Kdyby někdo přišel až na druhý poločas, určitě by si podle obrazu hry myslel, že se pokazila světelná tabule, protože naše dominance se absolutně vytratila. Soupeř po většinu času kontroloval hru a dvěma brankami v rychlém sledu snížil na 3:2. My dělali zbytečné chyby a nebyli jsme schopní zklidnit se a zůstat chvíli v držení míče. Do konce zápasu zbývalo ještě 25 minut a soupeř měl jasně navrch. Naším spasitelem se však stal opět rychlonohý Ondrášek, který v 80. minutě po dlouhém vedení míče vyslal nekompromisní dělovku, na kterou hostující brankář nedosáhl. 4:2. Žádná další branka už neopadla, a proto jsme mohli slavit naše první domácí vítězství, navíc v prestižním derby.

Vítězství v derby vždycky potěší, do dalších zápasů ale musíme na spoustě věcí zapracovat. Zavařili jsme si zbytečnými chybami, které nás málem stály 3 body a pořád musíme pracovat na fotbalovosti a klidu, který naší hře často chybí. Příští kolo v Rajhradu nás čeká těžký zápas, na který se musíme náležitě připravit. Cíl je jasný – bodovat, ideálně naplno.