7. kolo - Zakřany

21.09.2014 19:04

Doma jsme přivítali tým, který ještě nepoznal hořkost porážky - Zakřany. Naše sestava byla prakticky béčko. Chyběl: Míček, Kheil, Tulis, Kubeš, Novohradský, Hruška, Doležal, Kučera Tomáš. Trenér kromě 3-hráčů postavil včerejší sestavu.

Sestava: Knapek - Ševčík, Ondráček, Studený, Hynšt - Ondrášek, Dobeš Jiří, Dobeš Jakub, Černý - Papež, Kučera Martin

Střídající: Pospíšil

Při úvodním hvizdu se nad hřištěm usadil černý mrak a začalo pršet. To ovšem nám nejspíše prospělo a ihned jsme se radovali. Jakub Dobeš zatáhl míč po lajně a před branku nahrál Martinu Kučerovi, ten se s míčem otočil a po zemi k tyči dává na 1:0. Hosté se snažili kombinovat, ale všechno končilo buď mimo nebo na naší obraně. Z jednoho z protiútoku utekl po lajně Ondrášek, který z autu ihned našel Kučery, ten si poradil se stoperem a znovu po zemi navyšuje na 2:0. Poctivím bráněním jsme výsledek do poločasu udrželi.

Druhý poločas začal o pár minut později z důvodu prudkého lijáku. To hostům nejspíše prospělo a na 15 minut nám vůbec nepůjčili míč. Z toho vznikali i šance. Jeden ze záložníku trefil z 20 metru tyčku a když jsme přežili i několik rohů, udeřili jsme my. Jiří Dobeš prostrčil míč na Martina Kučery, ten prošel jako nůž máslem a pojišťuje výsledek na 3:0. Poslední tečku mohl opět udělat Kučera, který objel i golmana, ale trefil pouze tyčku.

V zápase ve kterém jsme měli poslepovanou sestavu, jsme předvedli vynikající výkon a všem patří velký dík za nasazení a bojovnost. Příště hrajeme opět doma a přivítáme Moutnice.
___________________________________________________________________________________________________________________________

Pohled na zápas ze strany předsedy.

Stanovisko předsedy oddílu k mistrovskému zápasu

Babice – Zakřany 3 : 0 /2:0/

Babičtí hráčí , funkcionáři včetně informovaných  a situace znalých příznivců měli z tohoto zápasu značné obavy. Důvody byly nasnadě. Hosté dosud bez porážky pouze se pěti obdrženými brankami . Domácí nastupovali bez sedmi hráčů soupisky , nebo chcete – li základního kádru a celkově devíti hráčů širšího kádru . Navíc pro zranění nemohl nastoupit brankář Míček a v bráně jej zastoupil 43 letý matador Petr Knapek. Babice však zápas sehráli velmi dobře a ambiciozního soupeře vyprovodily výsledkem 3 : 0 , což je rozdílem třídy. Co bylo příčinou tohoto pro mnohé překvapivého výsledku?

Byl to bezesporu zodpovědný a bojovný výkon celého mužstva podtržený skvělým týmovým duchem.Zejména je třeba vyzvednout výkon kapitána a střelce všech našich branek Martina Kučery , kterému parádně asistoval Kuba Dobeš ,Jirkové Studený , Ondrášek a Roman Ondráček , jediní hráči základu .Ti strhli k bojovnému a odvážnému výkonu i ostatní hráče a výsledek byl přímo vynikající.Tuto skutečnost ocenila vzhledem k deštivému počasí poměrně slušná návštěva  , která vítězný tým ocenila vřelým potleskem . Obrovský podíl na vítězství měl trenér Mára který dokázal hráče motivovat a za účinnou taktiku kterou mužstvu naordinoval .

Všem protagonistům nedělního , deštivého leč jejich zásluhou vítězného a tím pádem radostného odpoledne srdečně děkuji .

Příští neděli nás čeká další ještě zdatnéjší soupeř z  Moutnice a sestava nemusí být o mnoho silnější . Nedělní supervýkon mě však opravňuje k jistému optimismu.