7. kolo - Viničné Šumice

18.09.2019 11:08

V rámci sedmého kola jsme se vydali do Viničných Šumic, kde krásné počasí v kombinaci s kvalitní hrací plochou slibovalo velice zajímavou podívanou. Na soupeře jsme jako obvykle vyrukovali v tradičním rozestavení 4-4-2, sestava vypadala následovně:

Brzobohatý – Ševčík, Starý, Kratochvíl, Procházka (46´ Macháček) – Rous, Novohradský, Kropáček, Sehnal – Konečný (46´ Dobeš ml.), Beránek

Do zápasu jsme vstoupili naprosto příšerně, když jsme si již ve 3. minutě nechali dát lacinou branku po zbytečné chybě a následném úniku soupeře. Po další přibližně čtvrthodině soupeř zvyšoval na rozdíl dvou branek, což nás psychicky poznamenalo a nějakou dobu trvalo, než se nám povedlo opět dostat do zápasu. Po zbytek prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal, šancí však bylo na obou stranách minimum a do konce poločasu se stav neměnil.

Do druhé půle jsme vletěli jako uragán a odměnou nám byla kontaktní branka v 47. minutě, kdy Ševčík naplno ukázal svůj donedávna skrytý instinkt zabijáka a razantní střelou zpoza vápna nedal kvalitnímu brankáři domácích šanci. Ševčíkův zásah nás nakopnul a příštích přibližně 20 minut jsme byli aktivnějším týmem, nicméně vypracovat si vyloženou tutovku se nám nepodařilo. Naše vzepjetí bohužel domácí ukončili v 64. minutě, když pěkně umístěnou střelou z dálky zvýšili stav utkání na 3:1. Branka nás utlumila a do konce zápasu už k ničemu významnému nedošlo – soupeř nikam nespěchal a my nebyli schopni vyprodukovat zajímavou akci. Po konečném hvizdu bylo z tváří našich hráčů možné vycítit smutek a zklamání, protože o bodový zisk jsme se tentokrát připravili sami a zbytečně.

V následujícím zápase s Ochozí bude nesmírně důležité, abychom se vyvarovali zbytečným chybám, které nás v Šumicích připravili o body. V tomto vysoce prestižním zápase budeme chtít vybojovat naše první domácí vítězství a s jistotou můžeme tvrdit, že se bude jednat o duel plný soubojů, emocí a při troše štěstí i fotbalovosti, což snad přiláká davy příznivců, které by mohly doplnit naše tradičně tvrdé fanouškovské jádro a pomoci nám k bodům.