6. kolo - Přísnotice

12.09.2019 20:54

V pátém zápase letošní sezóny jsme na domácím hřišti přivítali po čtyřech kolech vedoucí tým soutěže - Přísnotice. K zápasu jsme nastoupili v následující sestavě:

Brzobohatý - Ševčík, Kratochvíl, Kubeš, Procházka, Buriánek T., Sehnal, Kropáček, Ondráček, Konečný, Novohradský. Střídající: Hruška, Houdek, Beránek, Buriánek O.

První poločas se od začátku hrál opatrný fotbal a šancí bylo na obou stranách minimum. Soupeř nás brzy začal mírně přehrávat a ve 28. minutě vstřelil první gól zápasu, když krajní záložník ze strany milimetrově přesným pasem vysunul útočníka, který neměl se zakončením problémy. Do konce poločasu se už nic významného neudálo a do kabin jsme tak šli s jednogólovou ztrátou.

Ve druhém poločase se nám podařilo hru zlepšit a brzy jsme si vytvořili několik zajímavých šancí. Pohledné zakončení Beránka po Kropáčkově kolmici zastavilo břevno a Hruškova dělovka jen těsně minula bránu. Dočkali jsme se až v 68. minutě zásluhou aktivního Hrušky, který po Beránkově přihrávce vyslal nekompromisní projektil, který se s pomocí tyčky zatočil do soupeřovy brány - 1:1. Vedení nám bohužel vydrželo pouze do 74. minuty, kdy soupeř pohotově využil naší laciné ztráty na kraji hřiště a následného nedůrazu při bránění. Následoval náš tlak a enormní snaha vyrovnat, vše však zprvu vypadalo beznadějně. Spása nakonec přišla zásluhou důrazného Ondráčka, který dokázal po Kropáčkově centru protlačit míč za záda soupeřova brankáře. Do konce zápasu už se skóre nezměnilo, a my tak mohli ze zápasu odejit s vydřeným bodem za remízu 2:2.

I přes to, že předvedená hra nebyla z naší strany úplně ideální, můžeme být s konečným výsledkem zápasu spokojeni. Bod proti vedoucímu týmu tabulky se rozhodně počítá. Do příštích utkání je však potřeba zapracovat na kombinaci a dát naší hře více fotbalovosti, která místy opravdu chyběla.