5. kolo - Ořechov

10.09.2014 20:39
V dalším mistrovském utkání jsme přivatali doma zatím neporažený Ořechov. Hostující tym od loňského roku posílil a na výsledcích je to znát. Naše můžstvo bohužel nemohlo počitat s Martin Kubešem a Petrem Kheilem, takže se do obrany stahl Studený. Náš věkový průměr činil 24,5 let.

Sestava: Míček - Ondrášek, Ondráček, Studený, Novohradský - Kučera Tomáš, Hruška, Doležal, Dobeš Jiří - Kučera Martin, Dobeš Jakub

Střídající: Hynšt, Ševčík, Papež, Černý

Utkaní začalo v režii Ořechova. Od začátku drželi míč a snažili se kombinační hrou dostat do našeho vápna, ale kromě střel z dálky naši branku neohrozili. Po 10 minutách jsme se otřepali a začali taky kousat. První vyloženku měl na noze Martin Kučera, když běžel po Dobešove nahrávce od půlky sám, ale míč poslal těsně kolem tyče. Přiležitosti se střídali na obou stranách, ale ani jeden z tymu nedokazal slušně zakončit. Ovšem na konci poločasu měli hosté 100% tutovku. Po vraceném míči před branku se ocitl jeden z hostí uplně sám před odkrytou brankou, ale hlavičkou poslal míč nad Míčkovu bránu. Jak se říká nedáš dostaneš. V poslední minutě Ondraček nakopl dlouhý míč do vápna, ke kterému se dostal nejmladší hráč na hřišti Dobeš Jiří (17), ten se s ničím nemazal a poslal svoji střelu do šibenice 1:0.

Druhá půlka začala trochu nestandardně. Jakub Dobeš zvolil špatnou obuv a museli jsme hrát 5 minut v 10 lidech. Hosté toho naštěstí nevyužili a začal se hrát vyrovnaný fotbal. Ořechov se snažil držet míč a dostat se před naši branku postupnou kombinaci, ale naše obrana skvěle pracovala a odebírala jeden míč za druhým. Z toho těžili naši útočníci, kteří vyráželi do brejků, ale žadný z nich jsme nedokázali zužitkovat. Naše vedení mohl pojistit Doležal, který se po centru z boku dostal sám před brankáře, ale jeho střelu dokázal golman vyrazit. Svoji reputaci mohli napravit Doležal o pár minut později. Dlouhé autové vhazovaní Papeže přeletělo obranu, ale Pepu opět vychytal výborný golman. V závěru hosté měli 2 nebezpečné přimé kopy se kterými si Míček bez problému poradil, a tak jsme si připsali 3 vítězství v řadě.

V příštím kole jedem do Modřic, kde nás nečeká nic lehkého.