3. přátelský zápas - Pozořice

30.03.2015 21:52

A-mužstvo se střetlo s mužstvem Pozořic. Domácí nás konečně pustili na hlavní hřiště, které mělo kvalitu.

Sestava: Míček - Ševčík Richard, Kubeš, Studený, Hynšt - Kučera Tomáš, Ondrášek, Doležal, Novohradský - Hruška, Kučera Martin

Střídající: Černý

Na marodce: Ondráček Roman, Kheil Petr, Knapek Petr, Dobeš Jiří

Od prvního hvizdu bylo jasné, kdo bude diktovat hru. Domácí se jasně ujali otěží a mačkali nás jak citron. Série několika rohů, ale stále jsme drželi nerozhodný stav. Vůbec jsme nestíhali se soupeřem běhat, prostor pro naši kombinaci tam vůbec nebyl, nakopávané míče moc nefungovali, ale i tak jsme si vytvořili tutovku, když Kučera Martin šel sám na brankáře, který ho ovšem vychytal. Domácí dále drželi míč a hrozili jak středem, tak po křídlech. Ze svého asi desátého rohu se už domácí prosadili, Hynšt odhlavičkoval míč jen obloučkem na penaltu, odkud ho hráč Pozořic poslal do sítě - 1:0. Do poločasu jsme si vytvořili ještě další tutovku, tentokrát šel sám druhý z Kučerů, Tomáš, ale opět ztroskotal na golmanovi domácích. Potom jsme nabídli domácím šanci na zvýšení náskoku a to pokutovým kopem. Hynšt se nechal vymíchat u rohu a Studený soupeře ve vápně seknul. Penaltu ovšem krásně chytl Míček. Do poločasu se nám podařilo srovnat krok. Hruška byl velmi důrazný ve vápně soupeře a na dvakrát dokázal dostat míč do brány - 1:1.

Do druhé půle jsme vstoupili už trochu lépe. Soupeř měl narvanou lavečku náhradníků a tak na nás poslal červou sílu. Hned pár minut po začátku se otočil Hruška okolo stopera domácích a chtěl pelášit sám, hráč domácích ovšem Zdenála stáhl rukama na zem. Rozhodčí vůbec nevěděl co má udělat a tak nařídil pouze trestný kop a domácí nechal hrát v jedenácti. V druhé půli už jsme se snažili nenapadat soupeře hluboko na jejich půlce, protože by si s náma hrál bago jako v první půlce. Trochu to fungovalo, ale i přesto nás soupeř pořád přehrával. Dlouhé míče pořád nefungovali a u našich útočníku začala převládat frustrace. V obraně jsme měli pořád vítr, rychlonozí hráči Pozořic hrozili z každé akce. Vypracovali jsme si ještě jednu slibnou standartku, Kučera ji kopl pěkně k tyči, ale golman domácích byl připraven. Na obou stranách bylo pár šancí na skórování, ale domácí jich měli více, také kopali velké množství rohů. Domácí rozhodli z nevinné akce. My jsme rozehrávali na naší půlce a zbytečně jsme otevřeli obranu, rozehrávka byl dlouhý nákop, který hlavou do brejku poslal obránce domácích, útočník se sám dostal až na vápno a vymetl šibenici - 2:1. Do konce zápasu už měli šance jen domácí. Skóre se jim nepodařilo navýšit.

Celkově nás Pozořice přeběhali, přehráli technicky a hlavně ukázali jak se bojuje. Jejich nasazení před svým publikem bylo 100%. Musíme si z toho zápasu vzít ponaučení a v neděli v Měníně nastoupit mnohem lépe připraveni.

Pozořice - Babice 2:1 (1:1)

Branky: Hruška