3. kolo - Podolí B

19.08.2019 11:39

Už před zápasem bylo všem jasné, že jakýkoliv bodový zisk z Podolí bude považován za úspěch, protože jsme na obávaného protivníka vyrukovali v ne zrovna optimálním složení, kdy čtyři hráči nastoupili předchozí den za áčko (dva dokonce v základu) a tým měl pouze dva náhradníky. V hlavách některých mohl navíc pořád strašit nepřesvědčivý výkon z minulého týdne.

Nakonec jsme k zápasu nastoupili v následující sestavě: Brzobohatý – Macháček, Kubeš, Kratochvíl, Novohradský – Procházka, Rous, Kropáček, Sehnal – Ševčík (75‘ Knapek), Konečný (55‘ John)

Během prvních 25 minut prvního poločasu jsme byli spíše pod tlakem a domácí nám nedávali příliš prostoru hrát směrem dopředu, naštěstí však nebyli schopni vyprodukovat kvalitní finální přihrávku a vytvořit si jednoznačnou příležitost, což bylo částečně i důsledkem naší poctivé defenzivní práce. Postupem času jsme místy začínali přebírat otěže zápasu a vyráželi jsme dopředu. Odměna za naši postupně sílící aktivitu směrem kupředu přišla ve 40. minutě, kdy Kropáček potáhl míč ze středu směrem k rohovému praporku soupeře, následně se míč dostal do vápna, kde jej pohotový Rous dokázal šikovně přiklepnout číhajícímu Sehnalovi, který neměl problém tváří v tvář brankáři domácích chladnokrevně zakončit. Poločas jsme zodpovědně dohráli a do kabin šli s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas jsme začali v podobném duchu jako jsme skončili ten první. Hrál se bojovný fotbal s vysokým nasazením, ve kterém bylo pro oba celky velice obtížné vytvořit si šance. Měli jsme i kus štěstí, když nás po tvrdé ráně soupeře z přímého kopu na hranici vápna zachránilo břevno. Pro konečný výsledek zápasu stěžejní moment přišel v 71. minutě, kdy po přímém kopu Procházky z hloubi pole hlavou prodloužil Kropáček na Ševčíka, který s ledovým klidem trknul míč za záda bezmocného brankaře, čímž dokázal, že je schopen dávat branky opravdu jakoukoliv částí těla. Poslední hřebíček do rakve soupeře zatloukl agilní John, který do druhého poločasu vlétl jako uragán a doslova hýřil aktivitou. Po krásné týmové akci a přiklepnutí od Sehnala si v 77. minutě navedl míč před bránu soupeře, kde tváří v tvář brankáři nezklamal a pohodlně proměnil.

Celkový výsledek je odměnou za skvělý týmový výkon. Jistota v bráně, dobře organizovaná a pevná obrana a ochota záložní řady vypomoci v defenzivě přispěly k prvnímu letošnímu čistému kontu. Směrem dopředu byla důležitá obětavost a aktivita našich hráčů, kteří neúnavně napadali, podstupovali souboje a znepříjemňovali život domácí defenzivě.

Autor: Zavadil

Zpět

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.