3. kolo - Měnin

25.08.2014 07:50

Po minulém nevydařeném výkonu v Želešících jsme hostili předloňského vítěze OP - Měnín. Hrálo se v netradiční čas 10:30 v Babicích, kvůli dovolené. Do zápasu zasáhl i uzdravený kapitán Kučera. Bohužel byl pracovně indisponován Petr Kheil.

Sestava: Míček, Ševčík Richard, Kubeš, Ondráček, Novohradský - Ondrášek, Studený, Doležal, Hruška - Dobeš Jakub, Kučera Martin

Střídající: Kučera Tomáš, Dobeš Jiří, Hynšt, Ševčík Michal, Papež

Začátek utkání byl vlažný. Hosté měli míč na kopačkách, ale do šanci se nedostávali. Hráli jsme na brejky, ale vždycky chyběla finální přihrávka. Ovšem ve 20 minutě jsme se konečně prosadili. Jakub Dobeš potáhl míč a prostrčil ho Martinu Kučerovi, ten se kličkou zbavil golmana a naservíroval míč zpět Kubovi před prázdnou zívající branku 1:0. Hostě hráli ale stále svoji hru. Drželi míč a rychlými křižnými pasy hledali nabíhající útočníky/záložníky. Tenhle recept jim vyšel. Dlouhý nákop stopera nalezl za obranou nabíhajícího záložníka, kterého ve vápně zastavil nedovoleně Ondrášek. Penalta proměněna 1:1. Do poločasu se nic podstatného nestalo.

Kvalita naší hry exponenciálně rostla. Zápas strhl na naší stranu Pepa Doležal. Martin Kučera zpracoval dlouhý nákop Kubeše, kličkou se zbavil obránce, ale střelou nedokázal překonat golmana. Odražený míč našel zmíněného Pepu, který s trochou štěstí zvyšuje na 2:1. Asi o minutu později jsme přidali nejkrásnější branku utkání. Akce Hruška-Kučera-Hruška-Kučera a následná nahrávka před prázdnou branku Doležalovi 3:1. Hosté odpadli a kromě držení míče nic nevymysleli. Poslední branku vstřelil náš kapitán. Jakub Dobeš prostrčil míč a Kučera bodlem prostřelil golmana 4:1. Hoste měli ještě 2 nepříjemné přímé kopy, ale naštěstí jsme tyto hrozby ubránili a připsali si první 3 body v této sezoně.

V dalším utkání hrajeme derby v Bílovicích 16:30.