29. kolo - Židlochovice

09.06.2014 19:36

ŽIDLOCHOVICE  -  BABICE“B“ 3:2 (2:0)

branky: Tulis Michal, Papež Jan

Je sobota 8.června svátek má Medard a leje a to s tváří a těl  22 borců  , aktérů zajímavého utkání IV. Třídy sk .A , mezi  jediným mužstvem města Židlochovice a rezervním týmem vesnice Babice nad Svitavou . Ano správně se ptají fotbalový odborníci . proč 22 a co 23 tedy rozhodčí . Tak z toho nelilo , poněvadž se po hřišti pouze ploužil.

Podívejme se co této velkolepé bitvě o mistrovské body v této superkvalitmí lize předcházelo .  Díky zraněním v „A“mužstvu několika službám  , poraněné ješitnosti a nesmyslnému loučení se svobodou bylo v pátek hráčů 11 v sobotu ráno 7 pak přišlo v 15.00 8.  Po nažhavení telefonních linek opět 11 leč roztroušených po vlastech českých. Telefony štěbetaly auta jezdila , rozhodčí Flodr blízko infarktu , po nahlášení předpokládaného čerpání další 20min. čekací doby . Začal zápas pouze cca 15‘ po oficiálním začátku . Po asi 5‘ které patřily překvapivě našemu mužstvu nás začali domácí přehrávat ,ale nemohoucnost domácích kanonýrů a stoický klid našeho golmana Čurdíčka přiváděly domácí diváky kterých se na kryté tribuně tísnilo skoro patnáct k šílenství. Nakonec se jeden židlochovický trefil a do konce poločasu ještě proměnili penaltu , takže konečný hvizd rozhodčího  na konci prvního dějství oznamoval výsledek 2:0 a příslib domácích na masakr po přestávce. Naše „B“mužstvo jež v této sestavě bojovalo po prvé , jenže co není vždy po prvé , přijalo výzvu do druhého poločasu se vzpřímenou hlavou a do 55¨score srovnalo . Domácí nebyli schopni dlouhou dobu kruhovou obranu našich překonat , žel 2‘ před závěrečným hvizdem když přetížená obrana udělala  chybu překonali „Židle“ náhodným dle nás , chytrým dle nich lobem strážce naší svatyně  a tím strhli vítězství na svou stranu výsledkem 3:2 . Naše improvizující mužstvo hrající celý zápas v 11 hráčích navíc Honza Papež se zlomeným prstem na noze přesto vyrovnával na 2:2 , když kontaktní branku na 2:1 vsítil Michal Tulis alias Maradona si podle mého zaslouží pochvalu za příkladnou bojovnost .