24. kolo - Veverská Bítýška

02.06.2015 12:40

Za krásného nedělního počasí si před naším zápasem zahrála nově vznikající přípravka. I díky této akci přišlo na utkání mnoho diváků. Na našem hřišti jsme přivítali tým z Veverské Bítýšky.

Sestava: Míček - Ševčík, Ondráček, Kubeš, Hynšt - Tulis, Studený, Doležal, Novohradský - Hruška, Kučera

Střídající: Papež, Dobeš Jiří, Pospíšil

Očekávalo se těžké utkání a hned od prvních minut bylo jasné, že hosté přijeli na zápas takticky připravení. Hra se kouskovala a pěkný fotbal se vskutku nehrál. Z ničeho nic přišla nenápadná akce hostů, která skončila brankou v naší síti. Po centru z boku dopadl míč přesně na hlavu hostujícímu útočníkovi a ten z relativně těžké pozice nedává Míčkovi šanci 0:1. Obdržená branka nás nabudila k lepšímu výkonu a začali jsme soupeře přehrávat. Skoro jistý gól vyhlavičkoval hostující obránce Michalu Tulisovi, který trefil odražený míč téměř dokonale. Vyrovnání měl na své hlavě Doležal, ale na zadní tyči trefil pouze dobře postaveného golmana. Pár minut před poločasem jsme se konečně dočkali. Rohový kop Doležala našel na zadní tyči Martina Kučery a ten srovnává skóre na 1:1.
Druhá půlka se nesla v duchu té první. Míč lítal mezi vápny a pastva pro oči to rozhodně nebyla. 15 minut před koncem skončila nenápadná akce v síti hostů. Doležal posunul míč na Kučery, a ten z první zakončil po zemi k tyči 2:1. Místo zklidnění hry a držení míče jsme si vybrali taktiku faulování před našim vápnem. To se nám vymstilo. Centrovaný míč tečoval hlavičkou střídající hráč hostů 2:2. Do konce zbývalo pár minut, které nepřinesli žádnou výraznější akci.

Babice - Veverská Bítýška 2:2 (1:1)
branky: 2x Kučera Martin

Dle mého zbytečně vyhrocené utkání z naši strany. Měli by jsme k zápasu přistupovat jako ke každému jinému, protože někteří hráči máji problém se vyrovnat s tlakem. Nicméně hrajeme dál, dohrajeme sezónu se ctí a zbývající zápasy vyhrajeme! V příští zápasem jedem do posledních Blažovic, kde nám k vítězství může pomoct i Jakub Dobeš, který se vrací z půlroční dovolené z Norska.