23. KOLO - STŘELICE

21.05.2016 21:04

Jediný sobotní zápas tohoto kola zavedl Babice do Střelic. Střelice jsou na 10. místě a rozhodně nemůžou být klidní co se týče sestupu.

Sestava: Míček - Ondrášek, Kubeš, Ondráček, Kheil - Kropáček (65 minut), Studený, Doležal, Hruška (83 minut) - Kučera (38 minut), Dobeš Jakub.

Střídající: Pokruta (38. minuta), Ševčík (65. minuta), Novohradský (83. minuta).

První minuty zápasu začali domácí výborně, hned se natlačili na polovinu soupeře a několika rohy po sobě byli nebezpeční. Hosté moc nevěděli jak se dostat do hry. Do desáté minuty se hra už vyrovnala a začali hrozit hosté přes rychlonohé útočníky. Babickým trochu vázla kombinace, Střelické hřiště bylo tvrdé jak beton a Střeličtí obránci nebyli o nic měkčí. Hlavní rozhodčí nastavila metr na něco mezi rugby a americkým fotbalem, čehož využívali hlavně domácí. A při každé příležisti poslali někoho k zemi. Hosté si nenechali hru znechutit a začali se drát dopředu, po kombinaci Dobeš Doležal pálil druhý jmenovaný nebezpečně na domácího brankáře, ten vyrazil na roh. Další akci už se podařilo hostům proměnit, míč se dostal na vápně k netradičnímu střelci, ale ten si poradil skvostně - Studený 0:1. Po tomto se hra na hřišti ještě přiostřila a rozhodčí nehodlala dělat nic pro uklidnění situace. Dala pouze jednu žlutou kartu a to ještě za protesty. V 38. minutě hosté valili rychlý brejk, obránce Střelic se snažil skluzem ze zadu zastavit Dobeše, ten vyskočil rychle na nohy a posunul míč na Kučeru, který už zakončoval na hranici vápna, když byl z boku složen předstoperem domácích. Hlavní sudí vytáhla zákrok ven z vápna a udělila jednu žlutou kartu a to zase jen za protesty jednoho z domácích. Nejhorší však bylo, že kapitán a kanonýr hostů nemohl v utkání pokračovat, protože se nehezky dotloukl o zem. Do poločasu ještě kopali hosté penaltu, domácím se rozhodnutí hlavní sudí vůbec nelíbilo, ale nemohli s tím nic dělat. Ondráčkovi se ale nepovedlo penaltu proměnit a tak se šlo do kabin pouze s jednobrankovým náskokem hostů.

Druhá půle už byla jasně v řežii Babic. Domácí jen odkopávali balón nejdál co uměli a nedokázali si vypracovat žádnou šanci. Hosté navýšili náskok hned v 50. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou Ondráček. Střeličtí hráli pořád přehnaně tvrdě a zdálo se, že chtějí zranit co nejvíc hráčů, Babičtí borci se nenechali vyprovokovat a bavili se fotbalem. Po jednom z úniků, šel Dobeš sám na bránu a proměnil - 0:3. Babice měli ještě několik šancí, ale nechali si branky na další utkání.

Střelice - Babice 0:3(0:1)
Branky:
Studený, Ondráček, Dobeš Jakub.

Babice zvládli další bojovný zápas, ale na druhou stranu přišli o kapitána a vůbec se neví jestli bude moci nastoupit v dalších utkáních.