22. kolo - Zbraslav

18.05.2015 22:11

Přesně v polovině jarní části jsme přivítali na své hřiště ve formě hrající Zbraslav. V podzimním utkání nás Zbraslav rozstřílela 4:0 a máme jí tedy co vracet.

Sestava: Míček - Ševčík, Ondráček, Kubeš, Hynšt - Tulis, Studený, Doležal, Novohradský - Kučera Martin, Hruška

Střídající: Knapek, Lokaj, Černý

Utkání začalo opatrně. Obě mužstva se jen oťukávali a 20 minut nebylo k vidění prakticky nic. Poté se hra zrychlila a začali přicházet šance. Hned tu první jsme i proměnili. Hruška vyslal Kučery, který ustál faul ve vápně a přesnou nahrávkou našel před prázdnou brankou Hrušky 1:0. Hosté se snažili vyrovnat a byli k tomu blízko, když po nájezdu z boku mířil jeden ze záložníku vedle. Vedení mohl pojistit Kučera, když od půlky hřiště prošel přes všechny hráče včetně golmana, ale z úhlu už nedokázal trefit odkrytou branku. Pár minut před poločasem měli hosté obrovskou příležitost na vyrovnání, ale trefili pouze tyčku. Poločas utkání 1:0.

V druhé půlce jsme vstoupili ve velkém stylu. Soupeře jsme zamáčkli před brankou a přicházeli i šance. Kučera hlavou trefil břevno, Hruška sám před brankou netrefil vůbec míč, a když Ondráček neproměnil penaltu, vypadalo to na klasické nedáš, dostaneš. Naštěstí jsme neztratili koncentraci a hostům prakticky nic nedovolili. 10 minut před koncem jsme se konečně mohli radovat. Doležal zatáhl míč a přesnou nahrávkou našel Kučery, který zvyšuje na 2:0. O minutu později to bylo 3:0, když tentokrát asistoval Kučera Doležalovi 3:0.

Zápas jsme zvládli, ovšem naši diváci evidentně moc ne. Komentáře typu: on ještě neuhrál ani bálon, zase to ztratil, co děláš apod. si nechte pro sebe. Chápeme, že chcete vyhrát stejně jako my, ale nikomu tím nepomůžete a akorát hráče rozhodíte. Ale řeší se to každou sezonu, takže bych řekl, že to je spíše o inteligenci. Ale třeba se to jednou změní. Příští zápas hrajeme v Říčanech.