20. KOLO - ZBRASLAV

02.05.2016 18:46

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl fotbalu čas!!!

Již hodinu před zápasem bylo v okolí hřiště spousta fanoušků kvalitní kopané. Hosté ze Zbraslavi měli s sebou velmi početnou družinu fandů lačnících po vítězství.
Domácí se nenechali zahanbit a také se ukázali ve velkém počtu. Celkem se přišlo podívat okolo 400 diváků. Počasí bylo na fotbal příjemné, bez deště, žádný pařák.

Domácí sestava: Míček - Ondrášek, Ondráček, Studený, Kheil (77 minut) - Kropáček, Pokruta, Dobeš Jakub, Hruška - Kučera, Doležal.

Střídající: Ševčík (77. minuta), Tulis, Černý, Pospíšil

První poločas pro domácí začal hrozně, po pár minutách se dostali hosté do vedení velice šťastnou brankou. Ondráček chtěl z vápna urvat míč pryč, ale trefil hostujícího útočníka tak nešťastně, že odražený míč obloučkem přeloboval Míčka do brány - 0:1. Z obou stran se hrál důrazný fotbal bez zákeřností. Sudí nechával hru volnější a i u ostřejších zákroků nevytahoval karty. Menší pološance byly k vidění na obou stranách, ale žádná 100%. Domácím se dařil rychlý přechod do útoku, i přes výborně hrající obranu hostů. Hosté dobře kombinovali, ale nedařilo se jim ohrozit bránu. Domácí měli také pár slibných pokusů, které skončily těsně vedle brány. Když probíhala 45. minuta, tak se domáci konečně prosadili. Kučera zatáhl míč po lajně, nacentroval do volného prostoru na středu hřiště, kde si míč našel Hruška a zpoza vápna po zemi uklízí - 1:1. Při této akci si přivodil nejspíš svalové zranení kapitán hostů a musel o poločase střídat.

Druhý poločas už začínal být pomaličku v režii hostů, kteří se začali rychleji dostávat k naší brance a pomáhali si i nakopávanými míči. Naše obrana ovšem pracovala výborně a podpořil je i Míček. Hosté se snažili, ale šance přibývali i na druhé straně. Domácí se velice překvapivě prosazovali po standartních situacích i přes to, že obrana hostů je nejvyšší v okrese. Po jedné takové došlo ke srážce hlav nejvyšších stoperů obou mužstev, stoper hostí musel opustit hřiště s krvavým šrámem na obočí a zápas pro něj skončil, stoper domácích byl otřesen, ale zápas dohrál. Po jednom přetaženém rohu sklepl Doležalovi míč Ondráček, ovšem první jmenovaný zakončil nedůrazně. Zbraslav se dostala taky do dobré příležitosti, kdy po odrazu míče zakončoval hráč z hranice vápna, střela šla těsně vedle první tyče. Na remízový stav se hrál hodně hurá fotbal, žádné vyčkávání, při získání míče co nejrychleji dopředu. Na tabuli se přehoupla 80. minuta a Babice strhli vedení na svoji stranu. Po již několikátém rohovém kopu míč propadl na zem, kde do něj domácí kapitán z první flákl a skončilo to pod víkem - 2:1. Až konečně domácí ukončili svoje oslavy, zbývalo ještě dalších 10 minut do konce. Babice pozorně bránili, ale i přesto se nechali zatlačit. Zbraslav se snažila, ale Babičtí do toho dali srdíčko a vyrovnání už nepřipustili.

Babice - Zbraslav 2:1(1:1)

Branky: Hruška, Kučera

Obě mužstva předvedla krásný fotbal a diváci museli být spokojeni. Hra byla plná nasazení, důrazu a odhodlání. Zbraslavští nejspíš měli o trochu větší držení míče, ale góla se jim dát nepodařilo, Babice si ho museli dát sami. Stejné to bylo na podzim ve Zbraslavi, tam byla převaha Zbraslavi mnohem větší, ale zase bez gólu. Po této výhře jsou Babice první s náskokem 4 bodů, ovšem ještě je čeká jedno volno. Další kolo jedou Babice do Říčan, Zbraslav do Zakřan.