21. KOLO - MOUTNICE B

05.06.2016 13:47

Příjemné slunečné odpoledne a naše B-mužstvo vyráží do Moutnic. Jede nás přesně jedenáct.

Sestava: Lokaj Martin - Drahovzhal, Lokaj Petr (C), Eliáš, Černý - Pospíšil, Tulis, Polášek, Ondrášek Tomáš - Buřík, Hynšt.

První poločas začal pro nás velice nepříjemně, po minutě hry se zranil Hynšt, když si podvrtnul kotník, nebyl nikdo na střídání tak se rozhodl, že to v bolestech dohraje. Obě mužstva na nic nečekala a hrál se hodně aktivní a běhavý fotbal. Ze začátku měli více šancí domácí, ale my jsme nepřijeli odevzdaní. Při další šanci domácí podcenili rozehrávku v obraně okolo pajdajícího Hynšta, ten získal míč a zkusil z 30ti metrů přehodit vyběhnutého brankáře, bohužel míč trefil břevno od něj spadl těsně před brankovou čáru. Domácí po zisku míče rychle přecházeli do útoku a byli velice nebezpeční, naštěstí máme v bráně oporu a tak všechny menší i větší šance domácích pochytal. Hrozili jsme více po stranách, kde domácím zátápěl hlavně Pospíšil, přes střed to moc nešlo, Hynšt nemohl na plno běhat a Buřík, který značně pomáhal i záloze na to sám nestačil. Obě mužstva si vytvářela šance a aktivně se drala dopředu, což znamenalo i spousty rohových kopů, zatímco domácí několikrát nebezpečně hlavičkovali, my jsme rohy nedokázali přetavit ani v pološance. Při další akci Polášek krásně vybídl k úniku Pospíšila, který ovšem měl míč na levou a tak jeho střela neměla dostatečnou přesnost ani razanci a domácí golman si s ní poradil. Do konce poločasu stojí z naší strany za zmínku Tulisův trestný kop, který přeletěl i lapače, Poláškova kosa za žlutou, kde se mohlo i červenit a neuznaný náš gól pro faul na brankáře, kterého teda shodil vlastní obránce. První půle z naší strany nebyla vůbec špatná.

Druhý poločas už z naší strany nebyl tak pohledný. Domácí vystřídali dva hráče už v první půli a další tři v druhé, my jsme si museli vystačit s jedenáctkou na celý zápas, což pro nás bylo fyzicky náročné. V druhé půli jsme se nemohli prosadit a většina akcí končila na polovině, nebo u vápna. Hostům se přechod po stranách dařil, ale na pěkné centry nikdo nenabíhal, nebo chyběl vždy metřík dva. Po další akci domácích skončil míč v chumlu před naší bránou, kde si v souboji o míč zranil Martin Černý kotník, vypadalo to, že budeme dohrávat v 9,5 lidech, ale zlé pohledy spoluhráčů donutili Martina k návratu na hřiště a tak už nás tam bylo zase 11 kusů. V 75. minutě po centru ze strany Lokaj vyrazil míč před sebe kde jej rukou zahrál kapitán domácích a potom i náš hráč, rozhodčímu se ruka našeho hráče zdála horší a tak písknul penaltu, nechybělo moc, ale i tak se nepodařilo Lokajovi penaltu chytit - 1:0. Nic jsme nevzdávali a stále se snažili drát do útoku, po jedné pěkné přihrávce stoper domácích úmyslně zastavil akci rukou, následovala žlutá karta a dobrá pozice ke skórování, tu se nám nepodařilo využít a hned po chvíli jsme měli další dva trestňáky kousek za vápnem, Tulis tvrdou ránou jen prověřil pevnost domácí zdi a tak brankář domácích nemusel vůbec zasahovat. V 85. minutě po krásné a hlavně dobře načasované přihrávce Tulise se z posledních sil hnal kupředu sám Hynšt, domácí obránci se k němu rychle blížili, tak pár metrů za vápnem levou napřáhl a vymetl domácímu brankáři šibenici - 1:1. Domácí ještě chtěli strhnout výhru na svou stranu a tak rychle spěchali do útoku, ale málem neměli ani jeden bod po ose Hynšt-Poláše-Pospíšil mohl poslední jmenovaný pádit sám na bránu, ale míč nezpracoval dobře a domácí ho o míč obrali. Na tabuli klapla 90ka a rozhodčí ihned ukončuje utkání.

Moutnice B - Babice B 1:1 (0:0)
Branka:
Hynšt

Dělba bodů je spravedlivá, obě mužstva ukázala kvalitu a bylo k vidění hodně šancí, stejně tak pohledný fotbal. Naše B-mužstvose  v 11ti lidech semknulo a bojovalo jako jeden muž až do závěrečného hvizdu a zaslouženě máme bod. Příští týden nás čeká poslední zápas, kdy doma přivítáme rezervu Blučiny, která bojuje o postupové místo.