20. KOLO - BLAŽOVICE B

29.05.2016 09:09

Prosluněná sobota a přijel tradiční soupeř z Blažovic.

Sestava: Lokaj Martin - Drahovzal, Lokaj Petr, Eliáš, Kozel - Pospíšil, Hruška, Tulis, Novohradský (47 minut) - Hynšt (55 minut), Polášek

Střídající: Ondrášek (55. minuta), Černý (47. minuta - 58. minuta), Buřík (58. minuta)

Domácí ač nastoupili ve velmi silné sestavě, tak jim trvalo deset minut než se rozkoukali. Hosté mezitím nákopy za obranu testovali připravenost domácí obrany. Menší i větší šance byly k vidění na obou stranách, ale více do hry se dostávali domácí, kteří hráli pohlednou kombinační hru, i když s řadou nepřesností, které pouštěli hosty do brejků. V 36. minutě se prosadil již několik kol výborně hrající Pospíšil, když šel sám na brankáře, položil si ho kličkou a zakončuje do prázdné branky - 1:0. Do konce poločasu bylo k vidění několik velmi slibných šancí na gól z obou stran, i když domácí měli výraznější šance, ale branka nepadla, tak se šlo do šatny za jednobrankového vedení domácích.

Druhý poločas pokračoval stejně, domácí hrají kombinace a hosté rychlým nákopem dopředu, kde byli velmi nebezpeční. V 50. minutě kopali hosté penaltu, po hrozné ztrátě na polovině se hostě dostali rychle do předu a ve vápně fauloval obránce domácích, hostům se povedlo pokutový kop proměnit - 1:1. Za několik minut se po tvrdém souboji u vápna hostů zranil Černý, který byl na hřišti teprve 10 minut a musel ze hřiště zase dolů. Babice si vytvořili tlak a spousty šancí, jenže se jim nepovedlo žádnou proměnit a tak musel rozhodnout Tulis přímo z rohového kopu. Brankář hostí při snaze chytit míč letící od rohového praporku si ho sklepl o zem tak nešťastně, že skončil za brankovou čarou - 2:1.

Babice B - Blažovice B 2:1 (1:0)
Branky:
Pospíšil, Tulis

Jelikož mělo A-mužstvo Babic volno, tak se do hry dostali dva hráči pravidelně nastupující v základní sestavě v OP a na hře B-mužstva to bylo znát. Na druhou stranu Blažovice poskládali taky výbornou sestavu a domácímu výběru celý zápas dokázali konkurovat.
Babické B-mužstvo si připsalo třetí výhru doma v řadě a tímto se snaží odčinit mizernou jarní část. Vedoucí Blučina, která přijede do Babic za dva týdny nebude mít lehkou úlohu.