17. kolo - Veverská Bítýška

15.04.2014 00:17

V neděli 13.4 jsme přivítali tým z Veverské Bítýšky. Na podzim jsme od tohoto soupeře dostali 5:2, když jsme 3x inkasovali hlavou. V sestavě chyběl od minulého zápasu pouze Novohradský, kterého na pravé obraně zastoupil Bláha.

Sestava:  Míček - Bláha, Ondráček, Kubeš, Kheil - Ondrášek, Studený, Doležal, Hruška - Kučera Martin, Dobeš Jakub

Střídající: Hynšt Robin, Kučera Tomáš, Dobeš Jíří, Černý Martin

Prvních 20 minut začalo pozvolna. Hráči se otrkávali a do velkých příležitostí se nehrnuli. Potom, ale přišly naše chvilky. Po ubráněném rohu se odrazil míč na naše kopačky a následný brejk Kučera-Dobeš a zakončující Doležal, nachytal golmana chytrým lobem 1:0. O několik minut po prodloužené hlavičce běžel sám na golmana Kučera, ale hostující obránce ho celou dobu držel za dres, takže po správném rozhodnutí sudího hrála Bítýška v 10. Chaosu v obraně využil Kučera, který si po nákopu zběhl za obranu a následnou kličkou golmanovi zvýšil na 2:0. Soupeř ovšem emoce neunášel a hrál za hranící únosnosti. To se ovšem libilo pouze jejich trenérovi, který má nejspíše IQ píchlého míče a po vulgárních nadávkách byl vyloučen na tribunu.

Ve druhém poločase, jsme byli jasně lepším týmem. Alespoň co se týče šanci. Soupeř se sice dostával často k našemu vápnu, ale k žádné příležitosti se nedostal. Asi v 60 minutě jsme přišli o Jakuba Dobeše, který se pokusil o nůžky a odměnou mu byla zlomená ruka. Musel vystřídat a tím pádem jsme přišli ihned ze startu jarní části o dalšího hráče. Povzbuzujícím faktem bylo, že jsme ihned vstřelili 3 uklidňující branku, když Martin Kučera vyslal Pepu Doležala, který po zemi obstřelil brankáře. 3:0. Další obrovské příležitosti typu "jdu sám na golmana, nikde nikdo, tak si to kopnu do nohy a aspoň bude odkop" začal praktikovat Martin Kučera, ale pak nakonec další branku vstřelil, když prošel mezi 3 hráči a k tyči nedal golmanovi šanci 4:0. Utkání uzavřel hattrickem Pepa Doležal. Odražený míč se dostal k Robinovi Hynštovi a ten se neukvapil a z první míč poslal na Martina Kučery, který ho posunul na zmíněného Pepu, a ten nádherným lobem vystřelil "rukavici". Utkaní tedy skončilo 5:0.

Utkání jsme zvládli výborně. Vypracovali jsme si mnoho příležitosti a soupeř ohrožoval naši svatyni pouze z dalekonosných střel, které Míček bez problému pochytal. Nutno podotknout, že rozhodčí podali kvalitní výkon, když se oproti většině nebali vyhodit hostujícího trenéra, který si přijel nejspíš zařvat než koučovat zápas. Ve druhém poločase se totiž ukázalo, že hráči z Bítýšky fotbal hrát umí a to i slušným způsobem.

Babice "A" - Veverská Bítýška 5:0 (3:0)
branky: 3x Doležal Pepa, 2x Kučera Martin