12. kolo - Žabčice

20.10.2019 21:42

V rámci dvanáctého kola jsme zavítali do Žabčic, kde jsme chtěli bezpodmínečně bodovat, ideálně rovnou vyhrát a zvrátit výsledkovou krizi, ve které jsme se nacházeli. Oproti minulému týdnu vypadala sestava daleko více optimisticky, do zápasu jsme nastoupili v následujícím složení:

Knapek – Macháček, Kratochvíl starší, Kubeš, Lokaj (67‘ Kratochvíl mladší) – Stratil (46‘ Starý), Pokruta, Kropáček, Novohradský (46‘ Konečný) – Malíř, Sehnal

Již v desáté minutě prvního poločasu jsme bohužel po rohu soupeře a následném závaru ve vápně inkasovali, což nás do začátku zápasu znatelně přibrzdilo. Hra se poté vyrovnala, nicméně vyloženou příležitost jsme si během prvního poločasu vytvořit nedokázali. Náš soupeř krom vstřelené branky ještě neproměnil dvě obrovské příležitosti, když jednou ztroskotal na pozorném Knapkovi a jednou přestřelil z malého vápna poloprázdnou bránu. Do kabin jsme šli za stavu 1:0 pro domácí a bylo jasné, že budeme muset přidat.

Ve druhém poločase jsme plně převzali kontrolu nad utkáním a zasypali soupeře množstvím střel, které však končily většinou mimo a branku neohrozily. Náš tlak postupem času sílil a zaslouženou odměnou nám byla vyrovnávací branka ze 75. minuty, kdy si Kropáček šikovně zpracoval míč u lajny a přesnou přihrávkou našel obávaného bombarďáka Malíře, který prokázal své kvality a levačkou zpoza vápna mazácky překonal soupeřova brankáře. Náš tlak pokračoval i nadále a chvílemi to vypadalo, že bychom se mohli dostat do vedení, vše se však změnilo v 85. minutě, kdy jsme se dopustili zbytečného faulu ve vápně a soupeř z následné penalty vstřelil poslední branku utkání. Po závěrečném hvizdu bylo v našich tvářích vidět zklamání a frustraci, protože jsme letos už poněkolikáté naprosto zbytečně přišli o body.

Příští zápas před domácím publikem už opravdu musíme bodovat a dostat se z krize, protože by bylo mnohem lepší jít do zimní pauzy s větším náskokem na sestupové příčky. Musíme se však vyvarovat zbytečných chyb a vytvořit si více příležitostí směrem dopředu.