18.10.2015 17:39

V netradiční sobotu jsme zavítali na hřiště do Zbyšova, kde jsme narazili na velice příjemný areál, který má jedno z nejlepších hřišť v okrese.

Sestava: Míček - Ševčík, Studený, Ondráček, Hynšt - Kropáček, Pokruta, Doležal, Hruška - Dobeš Jakub, Kučera

Střídající: Dobeš Jiří, Ondrášek, Černý

Od prvních minut bylo jasné, že domácí chtějí poctivě bránit a vyrážet do nebezpečných protiútoku. Prvních 30 minut byl k vidění prakticky stejný fotbal. My drželi míč a domácí v 8 lidech ve vápně odkopávali míč na útočníky. I přesto jsme dokázali branku vstřelit. Kučera potáhl míč a nepovedenou kličkou domácímu golmanovi nahrál Hruškovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě 0:1. Domácí začali hrát více dopředu a tím se otevřel prostor pro naše útočníky. Po dlouhém odkopu šel Kučera sám na brankáře, ale lob skončil těsně vedle tyčky. Po přímém kopu z hranice šestnáctky to zkoušel technicky Pokruta, ale golman jeho střelu vyrazil a z odraženého míče Kučera centroval na Ondráčka, bohužel nedokázal hlavou prostřelit dobře postaveného domácího golmana. Poločas utkání 0:1.

Ve druhé půlce začali domácí hrát mnohem aktivněji a dokázali, že fotbal hrát umí. Sice všechny střeli lítali mimo naši brankovou konstrukci, ale byla to upomínka, že jednoduchý tento zápas nebude. Naštěstí jsme dokázali vstřelit uklidňující branku. Míč z pravé strany prošel až k Hruškovi, který obstřelem dává na 0:2. Poté přišlo z naši strany 30.minutové hluché místo a toho domácí využili a snižili na 1:2, když po rychlém brejku prošel domácí hráč k rohu vápna a tečovanou střelou dává domácím naději. Vítr z plachet vzal 2 minuty před koncem domácím Kučera, když doklepl míč do prázdné branky po nahrávce Dobeše.

Zbýšov - Babice 1:3 (0:1)
branky: 2x Hruška, Kučera

I když se fotbalově našemu mužstvu nedařilo, dokázali utkání vyhrát a to je hlavní. Domácí skvěle bránili a předvedli, že mohou hrát s každým. U nás se zase ukázalo, že pokud nevyhrajeme 5:0, tak lidi považují náš výkon za žalostný.