10. kolo - Šlapanice

11.10.2019 10:47

V rámci desátého kola nás čekal velice obtížný zápas s loňským lídrem soutěže, Šlapanicemi B. Navzdory papírovým předpokladům jsme k tomuto zápasu nastoupili s odhodláním, že pokud předvedeme solidní výkon, mohlo by to stačit na body. Nastoupili jsme v následující sestavě:

Brzobohatý – Ševčík, Kratochvíl, Kubeš (81‘ Stratil), Macháček (69‘ Buriánek T.) – Novohradský, Starý, Kropáček, Konečný, – Sehnal, Procházka (46‘ Rous)

Od začátku jsme byli Šlapanicím vyrovnaným protivníkem, bohužel jsme však hned v 7. minutě inkasovali po zbytečné nedůslednosti při bránění. Branka nás však nerozhodila a místy jsme dokonce zvládali trávit většinu času na soupeřově polovině. Vytvořili jsme si několik šancí a hrozili jsme spoustou nebezpečných rohů, u kterých mnohdy je gólu příliš nechybělo. Vyrovnání se dostavilo ve 42. minutě, kdy velice aktivní Kropáček využil závaru v soupeřově pokutovém území a pohotově nasměroval míč do branky. Do poločasového hvizdu se již skóre neměnilo, a my tak mohli jít do kabin s nadějí na slušný výsledek.

Ve druhém poločase jsme opět nechali utéct začátek a velice brzy jsme inkasovali, když v 51. minutě po brejku zakončoval z malého vápna hlavičkou útočník soupeře. Inkasovaná branka nás naštěstí opět nepoložila a v 60. minutě jsme mohli slavit vyrovnání po milimetrově přesné přihrávce Starého na úplně volného Sehnala, který měl sám před brankářem velice jednoduchou úlohu. Ve chvíli, kdy vše nasvědčovalo tomu, že bychom mohli převzít otěže zápasu, jsme však v 64. minutě opět inkasovali a byli znovu o krok pozadu. I přes následný tak s množstvím nebezpečných situací (převážně po dlouhých autech a standardkách) jsme už nedokázali přidat další branky. Nejblíže vyrovnání byl Novohradský, který po jednom z dlouhých autů do vápna orazítkoval břevno. Posledními hřebíčky do naší rakve byly dvě braky soupeře do naší pochopitelně otevřené obrany, které v 86. a 90. minutě definitivně zpečetily náš osud.

Nedokázali jsme bodovat v utkání, které bylo, i přes nesporné kvality našeho soupeře, hratelné. Do příštích zápasů se musíme vyvarovat laciným brankám a prospaným začátkům poločasů, kdy jsme dvakrát zbytečně inkasovali. I přes to, že nás příští kolo čeká nelehký úkol na hřišti aktuálního lídra soutěže z Moutnice, bychom měli začít bodovat, protože zimní pauza se nezadržitelně blíží a současných 10 bodů rozhodně není důvodem k optimismu.

(Zavadil)

 

Zpět

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.