10. kolo - Podolí "B"

12.10.2014 07:48

Naše béčko čekal opět těžký soupeř, přijelo Podolí, které bylo na druhém místě tabulky a chtělo nás sesadit z čela. Ze svazu čekali kvalitní utkáni a tak nám delegovali tři rozhodčí, což je v této soutěži nevídané.

Sestava: Starý Miroslav - Drahovzal Radek, Kratochvíl Jakub, Lokaj Petr, Kratochvíl Jan - Pospíšil Pavel, Hynšt Robin, Tulis Michal, Černý Martin (55. minuta -Jiří Ondrášek) - Dobeš Jakub (86. minuta - Buřík Martin), Knapek Petr.

Zápas začal v dobrém tempu obou mužstev, ale míč na kopačkách měli více hosté. Dobře kombinovali a dostávali se pozvolna na dostřel naší brány, my jsme hrozili z rychlých brejků. Když jsme se na delší chvilku dostali na soupeřovu půlku, byl z toho hned gól, Michal Tulis si ve vápně pěknou kličkou navedl míč na pravou a i když z úhlu, napálil míč do zadní šibenice - 1:0. Hostě opět více drželi míč a tvořili si šance, když žádnou nevyužili, tak jsme opět udeřili my, Hynšt vypíchl laxní rozehrávku hostů a z podobného úhlu jako Tulis napálil míč na bránu, ten neštastně tečoval obránce a balón znova zaplul do zadní šibenice - 2:0. Do poločasu bylo k vidění ještě pár pohledných akcí z obou stran, ale gól už nepadl.

Do druhé půle soupeř poslal na hřiště zkušeného středopolaře a rychlonohý střední záložník se posunul do útoku, tuto změnu okamžitě zaregistrovala naše obrana, a musela řešit spoustu nebezpečných situací. Rychle jsme po chybách inkasovali dvě branky a boj o tři body začal znova od nuly - 2:2. Za tohoto stavu jsme měli několik superšancí, ale nepodařilo se nám skórovat, a tak to soupeř okamžitě potrestal a po rohu rozehraném na krátko útočník Podolí zasunul míč na zadní tyčku - 2:3. My jsme však nehodlali složit zbraně a vrhli jsme se do útoku, hned o pár minut později utekl Kuba Dobeš obraně podolí a prostřelil všechno co bylo v bráně - 3:3. V tuto chvíli to byl taktický boj, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu a přijít tak o všechny body. Po jednom centru, který obrana Podolí odhlavičkovala pryč z vápna, znova zaúřadoval Michal Tulis, který bez větších příprav poslal míč z voleje opět do horního rohu branky, podruhé nedal golmanovi šanci - 4:3. Snažili jsme se držet míč a nedělat chyby, to se nám převážně dařilo, i když soupeř pořád měl co ukázat a byl nebezpečný. V 84. minutě po autovém vhazování se Jakub Dobeš šikovně otočil okolo obránce, který ho následně stáhl a rozhodčí musel odpískat penaltu. K té se postavil Hynšt a proměnil - 5:3.

Babice "B" - Podolí "B" 5:3 (2:0)

Branky: Michal Tulis 2x, Robin Hynšt 2x, Jakub Dobeš.

Díky výbornému výkonu celého mužstva jsme se udrželi na prvním místě tabulky a příští týden musíme potvrdit v Žatčanech.